Sadownicy zablokowali drogę! Walczą o wyższe ceny jabłek

10

GÓRA KALWARIA Sadownicy zrzeszeni w AgroUnii zgodnie z zapowiedzią (choć o godzinę wcześniej) zablokowali drogę krajową nr 50 w Czaplinku. Blokada potrwa około 24 godzin

Jako powody blokady protestujący podają: pogłębiający się kryzys oraz wykorzystywanie przewagi przez zakłady przetwórcze oraz zaniżanie cen zakupu jabłek do stawek niepokrywających kosztów zbioru. Sadownicy oskarżają rząd o brak reakcji, brak rozmów z organizacjami rolniczymi oraz złą politykę zagraniczną skutkującą m.in. brakiem możliwości eksportu jabłek w kierunku wschodnim (Białoruś)
Rolnicy blokują DK 50 na odcinku ok. 7 kilometrów (od Dębówki w stronę Grójca, do Nowych Grobic). Policja kieruje ruch na rondzie im. Daniela i Ignacego Lechów (koło Mc Donald’s) w stronę Warki. Tworzy się korek.

10 KOMENTARZE

  1. Przecież wcześnie ruski odkryli nadmierną ilość pestycydów i zablokowali import. Faktycznie niech trują Białorusinów. Jest jeszcze droga sprawa. Sadownicy już nie mają tych gatunków jabłek co kiedyś importował wschód. Więc i tak tego nie wezmą. Wniosek to hucpa i rozruba ludzików Putina..

  2. Wieśniaki czemu utrudniacie ludzia życie. Idziecie pod sejm sobie strajkować. Co mnie to obchodzi wasze protesty. Ja normalny człowiek nie jestem temu winny. A PiS to i tak nie interesuje a to wy głosowaliście na nich ja kupuje owoce i warzywa tylko z Lidla ha ha

  3. Szanowni Panowie Rolnicy,
    Z racji, że protest był wymierzony; szczerze mówiąc nie wiem czemu, bo zawsze kupowałem jabłka na targu w Piasecznie; w moją osobę, w ramach protestu przeciwko Waszemu protestowi zaczynam kupować jabłka z Portugalii.

  4. Szanowni mieszkańcy miast,rolnicy dla siebie żywność wyprodukują,jak już zachód zniszczy polskie rolnictwo,ale wy będziecie wtedy tańczyć jak wam zagrają,bo jak będziecie niepokorni to wstrzymają dostawy żywności od siebie i będziecie chodzili z pustymi brzuchami

  5. I znowu im odwalilo utrudniają życie zwykym obywatelom owoce czy warzywa i tak większość kupuje w biedronie lub ludu pod sejm idźcie sami na PiS głosowaliście a teraz wam źle dajcie żyć kierowcom!!

  6. Chcecie platformy czy weterynarza z PSL, to róbcie to dalej. 3 kilometry dalej jest skup jabłek, tak wasi koledzy tam siedzą i was rolują. Im zablokujcie wjazdy. Chyba że chodzi wam o rozp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię