Samobójczy rajd na spotkanie ze śmiercią. Jeden motocyklista nie żyje, drugi w stanie ciężkim

6

GÓRA KALWARIA Do tragedii doszło około północy. Nocną ciszę przerwał warkot motocyklowego silnika. Dwie osoby gnały jednośladem z Konstancina-Jeziorny w stronę Góry Kalwarii. Zakręt w Brześcach okazał się zbyt ostry. Motocykl wystrzelił w powietrze uderzył w ogrodzenie i wpadł do rowu. Jedna osoba zginęła na miejscu, drugą w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga wojewódzka 724 z Konstancina-Jeziorny do Góry Kalwarii zamknięta. Na miejscu straż pożarna i dwie karetki pogotowia. Niedawno z ciężko ranną osobą pojechały na stadion w Górze Kalwarii gdzie miał wylądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mieszkańcy powychodzili przed domy. Obudził ich potworny huk motocykla, który z impetem uderzył w ogrodzenie. W rowie leży kask, para butów, opona motocykla owinęła słupek połamanego ogrodzenia. Solidne metalowe pręty powyginane i połamane jak zapałki. Uderzenie musiało być bardzo silne. Motor w rowie. Kilka metrów obok ciało przykryte czarnym workiem.

Opona motocykla została na słupku rozwalonego ogrodzenia

– Ten huk był okropny – mówi mieszkanka. – Na początku to myślałam, że to coś u nas w domu się stało, bo był tak bliski i tak wyraźny.
– Oprócz tego motoru nic nie jechało – dodaje druga kobieta. – Była cisza, później warkot nadjeżdżającego motocykla i przeraźliwy huk.

Szaleńczy rajd motocyklem zakończył się prawdziwą tragedią

– To nie pierwszy wypadek na tej drodze – mówi mężczyzna z sąsiedniej posesji. – W zeszłym tygodniu dwa samochody w rowie wylądowały, ale wtedy na szczęście obyło się bez ofiar.
– Tu bardzo często dochodzi do wypadków – potwierdza kolejny sąsiad. – Najlepiej jakby tu fotoradar zamontowano. Może wtedy ludzie by zwalniali? Przecież tu i szkoła jest i przedszkole, a ludzie gnają na złamanie karku.

Adam Braciszewski

czytaj też: 

6 KOMENTARZE

  1. Pytanie do autorów artykułu: który to zakręt? “– To nie pierwszy wypadek na tej drodze – mówi mężczyzna z sąsiedniej posesji. – W zeszłym tygodniu dwa samochody w rowie wylądowały, ale wtedy na szczęście obyło się bez ofiar.” – może jednak warto podać informację o które konkretnie niebezpieczne miejsce chodzi na drodze, jak się domyślam 724, bo tej informacji również nie ma.

  2. Numer drogi jest podany w pierwszym zdaniu artykułu, a miejscowość gdzie jest ten feralny zakręt w nagłówku!

  3. Wszystkiemu winien zakręt,warto dodać że zbudowany za czasów PO, wniosek z tego taki że to wszystko wina Tuska…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię