Samochód wjechał pod pociąg [AKTUALIZACJA]

22

PRAŻMÓW Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym pomiędzy Uwielinami a Gabryelinem. Skoda wjechała pod nadjeżdżający pociąg towarowy

Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, policja i karetka pogotowia. Autem podróżowały dwie osoby: kobieta i młody mężczyzna. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić obrażenia odniósł tylko mężczyzna, który w tej chwili przebywa w karetce.
AB

fot. OSP Uwieliny

22 KOMENTARZE

  • Przejeżdżałeś kiedyś tym przejazdem?
   Zapraszam w mglisty poranek!
   Jest STOP? – Jest.
   Zatrzymasz się? – zatrzymasz.
   Ale zatrzymanie nic Ci nie da, nie ma szans na bezpieczny przejazd.
   Otworzenie okna też nie przyniesie pożądanych efektów. Będziesz musiał zgasić samochód, wysiądziesz z niego i będziesz nasłuchiwał, bo nic Ci tam nie będzie migać ani dzwonić.
   POLECAM. Gwarantuję pełne spodnie, jeśli jesteś oczywiście tak ostrożny jak piszesz.

 1. Dobra widoczność i znak STOP, Multimadzka czego chcieć więcej? Chyba dziurawej drogi, żeby na prostej przed i za przejazdem trzeba było zwolnić.

 2. Opanowane już ulice,chodniki,trawniki jeszcze jedna reduta nie zdobyta panowie i panie: Poszukiwani inteligentni,dynamiczni,nietuzinkowi,rzutcy z nieskończonym ego.Kto następny chętny do pokazania kto cwańszy,szybszy na torach od pociągu?

 3. Jeśłi się zatrzymać przez także i tym przejazdem i się rozejrzeć, to można coś dostrzec na obu torach. Niestety, ale wymaga to ZATRZYMANIA w odpowiednim miejscu i SKONCENTROWANIA UWAGI na sprawdzeniu sytuacji. Chwila nieuwagi czy zapomnienia, może trochę przyzwyczajenia, telefon, pasażer… i problem gotowy.

 4. Może kierowca nie zauważył, że są jeszcze drugie tory, bo jak widać na załączonym obrazku do kolizji doszło po przejechaniu jednych z nich…

 5. Masakra! Brak odpowiedzialności! Zabrać prawo jazdy takiemu beztroskiemu kierowcy!!! I duży mandat dla pseudo kierowcy za nerwy i stres niewinnego maszynisty.

  • Sołtysie, pojedź na przejazd kolejowy do Ławek.
   Tam przed przejazdem ustawiony został znak B-20 “STOP”. Obserwuj i policz ilu tzw. “kierowców” się zatrzymuje. ŻADEN !
   Takim należałoby zatrzymać prawo jazdy.

 6. Na tym przejeździe miałam podobną sytuację tylko szczęście mi dopisało. Na tym przejeździe nie widać nic w nocy! Wszystkowiedzącym komentującym polecam przyjechać do Gabryelina i sprawdzić zanim napiszecie kolejny idiotyczny komentarz. Towarowy jedzie bez świateł, dookoła ciemno bo nie ma oświetlenia. Gdyby nie przejechał mi przed maską też bym przywaliła. Niech w końcu ktoś zajmie się tym przejazdem. Wiele osób straciło tam życie!

  • Jest tam ustawiony znak B-20 “STOP”. Jeżeli się zatrzymasz, to nawet nocą zauważysz nieoświetlony pociąg. Ale najpierw trzeba się ZATRZYMAĆ.

  • To ciekawe…Osobiście 2 razy posłałem chu..e do uszu instruktora podczas przejazdu na czerwonym”czego Go uczysz chu..”.Innym tematem jest szkoła,która ma plac manewrowy od niedawna na ul.Orężnej i “uczy” wjeżdzać i wyjeżdzać przez podwójną ciągłą na łuku drowi(zaraz za przejazdem kolejowym).Sołtys napisał “zabrać prawo jazdy”. Zabierajmy,ale i obserwujmy,ale z tą “nauką” coś nie tak…

 7. Szanowni komentujący na podstawie fotek… Pewnie napisałbym to samo co Wy ale jeżdżę tamtędy codziennie i jest tak jak ktoś już napisał. W dzień jest OK. W nocy od strony wschodniej coś tam widać bo w oddali są światła na rozjazdach ale od strony zachodniej nie widać absolutnie nic. Stajesz przed torami i widzisz tylko ciemność, wielokrotnie się zastanawiałem co by było gdyby nadjechał jakiś pociąg bez świateł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię