Sarna wtargnęła na jezdnię. Uważajcie na zwierzęta!

1

Piaseczyńscy policjanci apelują o ostrożność i uwagę na drodze. Szczególnie w okolicach pól i lasów, gdzie można spotkać zwierzęta. Ich nagłe wtargnięcie przed maskę pojazdu może zakończyć się poważnym wypadkiem. Tylko w tym roku na drogach naszego powiatu w zderzeniu z pojazdami zginęło ponad 80 zwierzaków.

Zarówno jesień, jak też początek zimy to czas zmieniających się warunków atmosferycznych, a tym samym drogowych. Jest to okres w którym powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność, również ze względu na jeszcze jeden aspekt, którym są zwierzęta zamieszkujące kompleksy leśne i pola. Im przepisy ruchu drogowego nie są znane, a przed maską naszego pojazdu potrafią pojawić się w ostatniej chwili. Niestety zdarzenia z udziałem zwierząt w tym okresie mają miejsce dosyć często. Co możemy zrobić? Z całą pewnością nie należy lekceważyć znaków ostrzegawczych „zwierzęta leśne”, przestrzegać ograniczeń prędkości i zwolnić kiedy warunki drogowe znacząco ograniczają widoczność. Należy mieć na uwadze, iż przy śliskiej nawierzchni lub mgle bardzo niebezpieczne jest wykonywanie gwałtownych manewrów. Tylko od początku tego roku na drogach naszego powiatu zginęło ponad 80 zwierząt. Najczęściej ginęły sarny, dziki, lisy i łosie.

Na zamieszczonym filmie zrobionym wieczorową porą na drodze nr 79 w pobliżu Baniochy możemy zauważyć wbiegającą tuż przed maskę pojazdu sarnę. Gdy film obejrzymy kilkukrotnie, to zauważymy, że saren było nieco więcej.

asp. Magdalena Gąsowska/ nadkom. Jarosław Sawicki /MN

1 KOMENTARZ

 1. „Sarna wtargnęła na jezdnię”
  ==================
  Dopiero co wtargnął łoś. A ponieważ wtargnął, to słusznie skończył swój żywot.
  Teraz sarna. Czyżby już wszystkie łosie w naszym powiecie zostały przejechane i teraz kolej na sarny?

  „… saren było nieco więcej”
  ===================
  Znaczy, że kierowcy ciągle mają szansę na upolowanie czegoś porządnego. Radziłbym się pospieszyć, bo następne w kolejce są chyba zające. A zajęcy w Polsce mało, biegają szybko i trudno takiego na drodze „przycelować”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię