Sąsiedzka siła w Julianowie

0

PIASECZNO Mieszkańcy Julianowa otrzymali od gminy teren pod plac sołecki. Lokalna społeczność okazała się zwartą grupą, która chce zmian. Ale również chwil relaksu i zdrowej zabawy

Mieszkańcy Julianowa dzięki pozyskaniu terenu przy ul. Cyraneczki zyskali miejsce do prowadzenia lokalnych działań. Tak powstał plac sołecki z elementami zewnętrznej siłowni.
Prężnie działające już od kilkunastu lat stowarzyszenie „Nasz Józefosław i Julianów” postawiło na ruch i akcje społeczne promujące bezpieczeństwo wśród dzieci.

Nagrodzony wysiłek

Badminton, piłka nożna, tor przeszkód, rzut do celu – te i inne konkurencje przyciągnęły spore grono chętnych do wspólnej rywalizacji. Na placu pojawił się dmuchaniec, kilka torów do zmagań sportowych, strefa z burgerami oraz punkt strażacki. W tym ostatnim odbyła się akcja „Bezpieczna droga” mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci na drodze. Najmłodsi z ciekawością poznawali tajniki pracy strażaków, zaglądali do wozu strażackiego, wcielali się w role druhów. Wszyscy, którzy spróbowali swoich sił w zawodach, po wypełnieniu specjalnej „Karty aktywności” otrzymywali drobne nagrody.

Niewielka społeczność, duże możliwości

Stowarzyszenie „Nasz Józefosław i Julianów” to już ponad kilkunastoletnia inicjatywa, której prężne i stanowcze działania udało przekuć się w realne inwestycje.
Zawalczyliśmy o budowę dróg Olchowej i Jeżyka. – opowiada Hanna Krzyżewska, dziś radna rany miejskiej i honorowa członkini grupy, niegdyś jej prezes. – Józefosław również dzięki naszemu zaangażowaniu doczekał się przecież szkoły. Organizowaliśmy weekendowe pikniki, spotkania ekologiczne, tzw. sprzątanie świata. Mamy teraz zmianę pokoleniową, co mnie bardzo cieszy. Wspieram ich jak mogę – dodaje była prezes, nie ukrywając zadowolenia.
Podczas pikniku nie zapomniano więc o tym, że aby dobrze się bawić, potrzebne są zmiany. Ulica Cyraneczki wciąż wymaga dopracowania. Odcinkowi znajdującemu się przy placu daleko do komunikacyjnego komfortu. Petycja w sprawie budowy drogi ruszyła podczas pikniku. Podpisów nie brakowało.

Natalia Brzozowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię