Ścieżka rowerowa wzdłuż Puławskiej kończy się w krzakach. Teraz pałeczkę przejmie gmina?

7

LESZNOWOLA Zarząd Dróg Miejskich zakończył budowę ścieżki rowerowej po zachodniej stronie ulicy Puławskiej, która kończy się przy cerkwi na granicy Warszawy i Lesznowoli. – Musimy ją przedłużyć, aby mogli z niej korzystać nasi mieszkańcy – mówi Mirosław Wilusz, lesznowolski radny


– Zakończenie ścieżki wygląda trochę dziwnie, bo nie ma na nią jak wjechać – mówi Mirosław Wilusz. – To zastanawiające, że ZDM nie podjął z nami wcześniej w tym zakresie współpracy.
Radny wystosował więc pismo do wójt Lesznowoli Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik, w którym wskazuje, że 3-kilometrową ścieżkę trzeba przedłużyć o około 200 m, aby sięgała ona do poprzecznej drogi, łączącej Puławską z Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle. Radny prosi wójt o przeanalizowanie możliwości przeprowadzenia tej inwestycji. – Skomunikowanie ścieżki z infrastrukturą znajdującą się na terenie naszej gminy to absolutny priorytet – dodaje radny Wilusz. – Trzeba zrobić to jak najszybciej.
Niestety, na razie brakuje w tej kwestii konkretów. Nie ma projektu łącznika, a w przyszłorocznym budżecie nie zagospodarowano na razie na ten cel środków (wcześniej i tak trzeba będzie zrobić kosztorys). Dlatego na razie nie wiadomo, kiedy ważna z punktu widzenia mieszkańców inwestycja doczeka się realizacji.

TW

7 KOMENTARZE

  1. Po co są ci radni? Nie wiedzieli gdzie jest granica W-wy, nie wiedzieli że inwestycję robi się do swoich granic (Wwy) nie widzieli że ścieżka w Wwie powstaje od wielu miesięcy? Ważne były tylko nadchodzące wybory – żeby znowu wybrali i przez 5 lat brać diety ale za co? Lesznowola potrzebuje 200 metrów za kilka lat to zrobią wtedy obudzi się ktoś z Piaseczna że przecież to bez sensu gdy brakuje tak mało do Piaseczna. Ten radny jedyny myślący zauważył, po niewczasie ale jednak, a reszta radnych Piaseczna nadal pije szampana bo ma za co – za nasze.

  2. Budowa ciągu pieszo rowerowego Warszawa – Piaseczno.

    http://marcinkania.pl/images/www/dk79mysiadlo.pdf

    Jednocześnie pragnę poinformować, że „Budowa drogi gminnej łączącej ul. Kuropatwy z ul. Europejską wraz z węzłem na przecięciu z ul. Puławską w Mysiadle przewiduje m.in. budowę chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż zachodniej jezdni ul. Puławskiej na odcinku: Katarynki (granica Gminy Lesznowola) – droga dojazdowa do CEiS. Inwestorem przedmiotowego układu komunikacyjnego będzie Gmina Lesznowola.” Powyższą informację otrzymałem z GDDKiA w dniu 11.10.2017 r., w nawiązaniu do wniosku z dnia 31.08.2017 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię