Ścigali się aż miło

2

GÓRA KALWARIA Aż 819 kolarzy wystartowało w niedzielę w Górze Kalwarii w jedenastej już edycji Lotto Poland Bike Marathonu. Najdłuższy, królewski dystans 56 km najszybciej pokonali: w kategorii mężczyzn Kamil Kuszmider z Płońska, a kobiet – Justyna Zawistowska z Wołomina


Impreza połączyła pokolenia. Najmłodsi uczestnicy mieli dwa lata, najstarsi – ponad 60

Zmodyfikowana trasa szóstego etapu tegorocznego Lotto Poland Bike Marathonu prowadziła przez Lasy Chojnowskie i wały na Wisłą. To teren jak na Mazowsze dość pagórkowaty, gdzie zjazdy przeplatają się z podjazdami. Zawodnicy dopisali, bowiem na starcie w Górze Kalwarii stawiło się ponad 800 osób.
Na dystansie Max (56 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), finiszując przed Mateuszem Rejchem (Serwis Bajka) i Łukaszem Góralewskim (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet wygrała Justyna Zawistowska (Świat Rowerów Team), wyprzedzając Izabelę Kamińską (IM Logistic Rafbike Cycling Team) i Adriannę Osińską (Geodetic Dobry Kurs Team).
Dystans Mini (34 km) najszybciej pokonał Rafał Cichocki (CMRS Auto Części), przed Emilem Krupą (Peugeot Niedziółka Bike Team) i Mariuszem Szczepańskim (Niewiadów Boro). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Praszczałek (UKK Huragan Wołomin), przed Aleksandrą Lach (Rafako Orbea MTB Team) i Julitą Tomaszewską (Timbud Team).
Najmłodsi ścigali się na trasie Fan (9 km). Wśród chłopców zwyciężył Bartosz Węgrzynowski (Bike Salon Team), przed Jakubem Gregorowiczem (Kamyk Radzymin MTB Team) i Tomaszem Zielińskim (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Aleksandra Krzemińska (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Jedynak (LKK LUKS Sławno) i Zuzanną Gruszewską (Mława). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.
W punktacji Omnium Poland Bike 2019 prowadzą Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team). Najbliższe zawody kolarskie w ramach cyklu odbędą się już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca w Wąchocku.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię