KONSTANCIN-JEZIORNA Od 8 maja mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 60. rok życia będą mogli starać się o bezpłatną, lokalną edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora

Po uchwale rady miejskiej o przystąpieniu do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS), burmistrz Kazimierz Jańczuk podpisał w tej sprawie porozumienie ze Stowarzyszeniem „Manko”, które jest realizatorem przedsięwzięcia. Aktualnie lokalne edycje OKS funkcjonują już w 24 gminach w Polsce.

Seniorzy – posiadacze kart mogą korzystać z ulg i udogodnień oferowanych w ponad 700 punktach w całym kraju. Na liście są m.in.: uzdrowiska, sanatoria, ośrodki zdrowotno-medyczne, instytucje kulturalne – kina, teatry i muzea, hotele, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, salony optyczne (aktualny wykaz partnerów oraz oferowanych ulg i zwolnień publikowany jest na stronie: www.glosseniora.pl).

W gminie Konstancin-Jeziorna seniorzy otrzymają zniżki w wysokości: 5 proc. na usługi oferowane przez Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, 50 proc. na udział w odpłatnych zajęciach i imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz 15 proc. na zakup biletów wstępu na imprezy kulturalne Konstancińskiego Domu Kultury. Katalog ten nie jest zamknięty. Ratusz zaprasza do współpracy firmy, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe, nie tylko te lokalne.

Wnioski o wydanie karty od 8 maja będzie można składać w Biurze Komunikacji Społecznej (BKS) przy ul. Warszawskiej 23 – pok. nr 4. Druki są dostępne we wspomnianym BKS lub w kancelarii konstancińskiego magistratu przy ul. Warszawskiej 32.

PC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię