KONSTANCIN-JEZIORNA Seniorzy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą odebrać bezpłatne “Koperty życia”, które są nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych. Dzięki nim służby mogą skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.


Ważne informacje

Konstancin-Jeziorna jest kolejnym samorządem w Polsce, który włączył się w akcję edukacyjną pn. “Koperty życia”. Jest ona skierowana przede wszystkim do osób starszych, niepełnoprawnych, chorych czy samotnych. “Koperta życia” to nic innego jak Karta Informacyjna Pacjenta, w której należy podać najistotniejsze informacje na temat m.in.: chorób, uczuleń, przyjmowanych lekach i grupie krwi.

W jednym miejscu

Formularz powinien zostać podpisany przez lekarza prowadzącego! Pamiętajmy również, by do koperty życia dołączyć ostatnią kartę informacyjną z pobytu w szpitalu lub inne najistotniejsze dokumenty dotyczące zdrowia! “Kopertę życia” należy umieścić w lodówce w widocznym miejscu, a drzwi sprzętu oznakować naklejką dołączoną do koperty. Dzięki temu ratownikom w sytuacji zagrożenia życia łatwo będzie ją zlokalizować, a tym samym będą w stanie skuteczniej i szybciej udzielić pomocy.

Gdzie odebrać?

Inicjatywa wprowadzenia “Kopert życia” wyszła od Rady Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna. Na początek magistrat zakupił pół tysiąca pakietów. Jeśli te znajdą swoich właścicieli, urząd zamówi kolejne. Kopertę Życia” wraz z kartą informacyjną i naklejką można nieodpłatnie odebrać w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Warszawskiej 23 (pon. w godz. 9.00-17.00, wt. – pt. w godz. 8.00-16.00).

Karta ICE

Do każdej “Koperty życia” dodatkowo dołączana jest plastikowa karta ICE. Plakietkę, wielkości karty do bankomatu, można nosić np. w portfelu. W sytuacji zagrożenia życia karta pomaga ustalić m.in. stan zdrowia ofiary, jej grupę krwi. Widnieją na niej także dane kontaktowe do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

Szczegółowe informacje na temat “Kopert życia” można uzyskać pod nr tel. 22 201 19 73.

Wzór prawidłowo wypełnionej karty znajdziesz pod adresem: www.kopertazycia.pl.

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię