PIASECZNO Wczoraj w urzędzie gminy burmistrz wręczył nominacje członkom Piaseczyńskiej Rady Seniorów. Jest to trzecia taka rada na terenie powiatu piaseczyńskiego


Pomysłodawcą powołania Piaseczyńskiej Rady Seniorów był doradca burmistrza, Krzysztof Kasprzycki. I to właśnie on powitał na uroczystości zarówno przedstawicieli środowisk senioralnych, jak i władze gminy. Powstawanie rad seniorów przy radach miejskich umożliwia nowelizacja ustawy samorządowej z listopada 2013 roku. Do tej pory takich rad w całym kraju powołano około 250. – Ze wszystkich rad, które do tej pory zostały utworzone, ta jest mi szczególnie bliska – mówił burmistrz Zdzisław Lis. – I to nie ze względu na mój wiek tylko fakt, że wasze rady będą poparte ogromnym życiowym doświadczeniem. Przez to będą dla mnie najbardziej cenne.

Gratulacje członkom rady złożył także wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – To kolejny etap budowania współpracy pomiędzy gminą, a mieszkańcami – dodał. Po wręczeniu aktów powołania na członków Piaseczyńskiej Rady Seniorów, Krzysztof Kasprzycki odczytał jeszcze list gratulacyjny od wicemarszałek sejmu, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

O muzyczną oprawę uroczystości zadbało Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze, które zaintonowało m.in. pieśń „Wesołe jest życie staruszka”. Następnie wszyscy ustawili się do wspólnej fotografii, a na koniec burmistrz poczęstował zebranych pysznym tortem.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię