Seniorzy integrowali się na wspólnej imprezie

0

POWIAT W ostatnią środę w szkole w Mrokowie zgromadziło się ponad 300 seniorów, wśród których znaleźli się przedstawiciele wszystkich gmin powiatu piaseczyńskiego. Okazją do wspólnego spotkania był, organizowany już po razy trzeci, Powiatowo-Gminny Dzień Seniora

Tegoroczna impreza, której głównym celem jest integracja środowisk senioralnych, została przygotowana w partnerstwie z gminą Lesznowola.

– Obchody Dnia Seniora to różnorodne działania mające na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób starszych – powiedział, otwierając imprezę, dyrektor GOK Lesznowola Piotr Kulczycki. – Jesteśmy tu dziś żeby w sposób wyjątkowy o was, drodzy seniorzy mówić, ale tak naprawdę wszyscy chyba pamiętamy i wiemy jak jesteście dla nas ważni.
Ewa Lubianiec, członkini zarządu powiatu piaseczyńskiego, nie kryła z kolei swojego zaskoczenia tak dużą frekwencją, a wójt gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik dodała, że czuje się absolutnie zaszczycona, że może tu gościć tak znamienite osoby. Dużo zdrowia i dobrej zabawy życzyła natomiast wszystkim obecnym Marianna Szeląg z Gminnej Rady Seniorów w gminie Lesznowola.

Następnie z nastrojowym koncertem zatytułowanym „Cóż bez miłości wart byłby świat” wystąpił zespół Winyl Band, a po jego zakończeniu zaproszono seniorów na, przygotowany przez gminę Lesznowola, poczęstunek.

– Innym istotnym celem środowego spotkania było również propagowanie profilaktyki zdrowotnej: walki z depresją, ćwiczeń pamięci oraz nauki poprawnego samobadania piersi, które przeprowadziły Kobiety w Centrum oddział Lesznowola – dodaje Janina Szulowska, koordynator polityki senioralnej w gminie Lesznowola.

Swoje, propagujące czytelnictwo stoisko miała także w Mrokowie Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię