Seniorzy otrzymali opaski alarmowe. Dzięki nim poczują się bezpieczniej

6

PIASECZNO Gmina Piaseczno wdrożyła pilotażowy program usług opiekuńczych w formie teleopieki, dedykowany dla seniorów. 30 osób otrzyma bądź już otrzymało opaski, czuwające między innymi nad ich bezpieczeństwem


– Tym razem, aby wesprzeć seniorów w codziennym życiu, chcemy wykorzystamy nowoczesne technologie – mówi Krzysztof Kasprzycki, gminny koordynator ds. senioralnych. W ramach pilotażowego programu prowadzonego przez gminę przy wsparciu finansowym samorządu województwa mazowieckiego 30 seniorów otrzyma specjalne opaski, działające podobnie jak telefon alarmowy.
Dzięki opaskom aktywność seniorów będzie stale monitorowana przez centrum operacyjno-alarmowe, działające 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Jeśli starsza osoba źle się poczuje, wystarczy że naciśnie znajdujący się na opasce przycisk. Sygnał alarmowy trafi do dyspozytora, który – w zależności od sytuacji – może wezwać na pomoc sąsiada, przyjaciółkę lub kogoś z najbliższej rodziny, a w ekstremalnych przypadkach zawiadomić służby ratunkowe. Urządzenie wyposażone jest również w czujnik upadku oraz w GPS na wypadek, gdyby konieczna była szybka lokalizacja użytkownika opaski. Działa w oparciu o sieć GSM, co umożliwia seniorowi pełną swobodę poruszania się. Opaska jest odporna na wstrząsy oraz wodoodporna.
– Przede wszystkim ma ona dawać starszym osobom poczucie bezpieczeństwa – wyjaśnia Krzysztof Kasprzycki. – Świadomość, że ktoś cały czas nad nimi czuwa jest tu tak naprawdę kluczowa.
Na razie opaski rozdano 18 osobom. Pozostałe 12 trafi do seniorów w najbliższym czasie.

TW

6 KOMENTARZE

  1. „… aktywność seniorów będzie stale monitorowana przez centrum operacyjno-alarmowe”
    =============================
    Zostanie też powołana specgrupa operacyjno-interwencyjna, która będzie pacyfikować seniorów nadaktywnych. Wyposażona ona zostanie w odpowiednie środki farmakologiczne (tzw. „głupie Jasie”), kaftany bezpieczeństwa oraz środki przymusu bezpośredniego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię