Seniorzy proszą o nowe połączenia autobusowe. Chcą, aby przystanek powstał przy N-Parku

6

PIASECZNO Piaseczyńscy seniorzy złożyli w urzędzie gminy dwie petycje, pod którymi podpisało się prawie 200 osób. Zawnioskowali o nowe połączenia autobusowe z Konstancinem-Jeziorną oraz N-Parkiem w Starej Iwicznej (gm. Lesznowola), gdzie mieści się przychodnia świadcząca usługi medyczne w ramach NFZ-u


Pierwsza petycja, pod którą podpisało się 78 mieszkańców, dotyczy utworzenia połączenia autobusowego (najlepiej w ramach linii L lub P) z N-Parkiem, gdzie znajduje się przychodnia Luxmedu.
– N-Park zbudowano za miastem, w odległości kilkuset metrów od najbliższego przystanku autobusowego – mówi pani Irena, jedna z seniorek. – Ta odległość dla osób chorych i niepełnosprawnych stanowi naprawdę spore wyzwanie. Dlatego prosimy o takie przeorganizowanie komunikacji zbiorowej, aby przystanek został zlokalizowany na terenie centrum lub w jego najbliższym otoczeniu.
Z kolei Marianna Regulska, członkini piaseczyńskiej rady seniorów (zebrała 120 podpisów) wnosi o utworzenie bezpośredniego połączenia komunikacyjnego między Piasecznem, a Centrum Kompleksowej Rehabilitacji przy ul. Gąsiorowskiego w Konstancinie-Jeziornie.
– Z tego miejsca korzysta wiele osób powyżej 70-tego roku życia, którzy często mają problemy z przemieszczaniem się – dodaje. – Tymczasem najbliższy przystanek jest dopiero przy ulicy Piasta.
Teraz obydwie petycje będą analizowane. Utworzenie nowych połączeń zawsze wiąże się jednak ze sporymi kosztami. Dlatego lepszym pomysłem może okazać się modyfikacja tras autobusów kursujących w pobliżu N-Parku oraz CKR-u.

TW

6 KOMENTARZE

    • Mógł o to zadbać są zarządca n-parku – widać nie zależało mu… O czym tu mówić, skoro do pewnego czasu było trudno tam dotrzeć pieszo… Tak to jest, jak są wydawane pozwolenia, bez jakichkolwiek wymagań narzuconych na inwestora… Ewentualna zatoka jest tylko i wyłącznie w jego interesie… Mało tego to sam n-park powinien współfinansować linię pod swój pasać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię