GÓRA KALWARIA Seniorzy spotkali się z nowymi władzami gminy i organizacjami pozarządowymi, aby usłyszeć, co mają im do zaoferowania


Emeryci to coraz większa grupa mieszkańców gminy. Choć w sali Ośrodka Kultury zgromadzili się tylko jej reprezentanci, i tak była ich ponad setka. To słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także członkowie Gminnej Rady Seniora (GRS). Przed wciąż młodymi duchem mieszkańcami zaprezentowało się kilka najbardziej aktywnych kalwaryjskich organizacji społecznych oraz miejscowe instytucje zajmujące się szerzeniem kultury. Seniorzy pytali, co goście mogą im zaproponować.

– Tylko obiecując pamiętajcie, że my wszystko zapamiętamy, bo nie mamy sklerozy – mówiła żartem Elżbieta Banasiak, przewodnicząca GRS. Prelegenci zapraszali seniorów do współpracy i aktywności, a także prezentowali najróżniejsze pomysły na zajęcia dla obecnych na sali.

Było to jednocześnie pierwsze spotkanie szerokiej reprezentacji seniorów z nowymi władzami gminy. Z tej okazji Elżbieta Banasiak wygłosiła cztery postulaty najstarszych mieszkańców do realizacji przez samorządowców. Pierwszym było powołanie pełnomocnika burmistrza do współpracy z osobami starszymi. W dwóch kolejnych seniorzy poprosili o lokale na swoją działalność w Górze Kalwarii i Baniosze.

– Dajcie nam miejsce na centrum aktywności seniora, a my już ściągniemy pieniądze na najróżniejsze zajęcia – zapowiadała przewodnicząca GRS.

Uczestnicy spotkania poprosili również o przyjęcie przez radę miejską strategii senioralnej opracowanej przez Gminną Radę Seniora. – Chcemy bardziej zaistnieć, bo my ciągle jesteśmy normalnymi ludźmi – tłumaczyła pani Elżbieta.

Jeszcze na tym samym spotkaniu burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oznajmił, że jego pełnomocnikiem do współpracy z seniorami zostanie Piotr Walczak (obecnie odpowiedzialny za wprowadzanie innowacji w ratuszu).

– Z realizacją reszty postulatów nie zejdzie mi się już tak szybko – dodał gospodarz gminy. Zapewnił jednak, że oczekiwania najstarszej grupy mieszkańców zostaną spełnione i zachęcał do współpracy. – Razem możemy wiele osiągnąć – dodawał z entuzjazmem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię