KONSTANCIN-JEZIORNA Uniwersytet Trzeciego Wieku w Konstancińskim Domu Kultury jutro uroczyście rozpocznie II semestr zajęć


Już jutro o godz. 11 zajęcia zainauguruje go spektakl „Opcje życia” w wykonaniu Unii Teatr Niemożliwy. Seniorzy obejrzą pięć quasi-wykładów filozoficznych na podstawie przypowieści Starego Testamentu, zinterpretowanych przez profesora Leszka Kołakowskiego. Zilustruje je animacja rzeźb, zaprojektowanych i wykonanych przez artystów, specjalnie na potrzeby każdego z wykładów.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest skierowany do ludzi niepracujących już zawodowo, którzy są ciekawi świata i chcą rozwijać swoje zainteresowania. Program obejmuje wiedzę z zakresu szeroko pojętych nauk humanistycznych, społecznych i ekonomicznych. W drugim semestrze studenci będą uczestniczyli m.in. w wykładach na temat sztucznej inteligencji, holocaustu oraz mało znanego udziału Żydów w powstaniu kościuszkowskim. Seniorzy poznają również życie i twórczość wielkich artystów, m.in. Józefa Conrada Korzeniowskiego, Jacka Malczewskiego czy Vincenta van Gogha. Nie zabraknie także pasjonującej historii królowej Bony i jej córek, a także wielu ciekawostek z odległych regionów świata. W programie zaplanowano zajęcia o wodzie w różnych kulturach, o Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego, o rzekach świata, o rytmach Afryki czy o prężnie rozwijających się Chinach. Niezwykle interesująco zapowiadają się także wykłady „Repatrianci jako lek na “kryzys uchodźczy”. Te i inne mity dobrego rodaka ze Wschodu” oraz „Uchodźczynie w Polsce – banitki, bandytki czy bohaterki. Wyzwania życia codziennego i oswajanie obcości kulturowej”. Wszystkie zajęcia poprowadzą wykładowcy i znani eksperci w swoich dziedzinach.

Pod koniec kwietnia studenci odwiedzą Muzeum Chełmońskiego w Radziejowicach. Natomiast rok akademicki zakończy czerwcowy koncert Elektronicznej Orkiestry „Laboratorium Dźwięku”. Powstała w Domu Kultury KADR. Tworzy ją 10-osobowa grupa młodych muzyków. Zamiast instrumentów akustycznych wykorzystują keyboardy, które zastępują wszystkie instrumenty symfoniczne. W swoim repertuarze mają utwory m.in. J.S.Bacha, W.A.Mozarta, L. van Beethovena, J. Haydna, E. Griega, ale także P. Collinsa, J.M Jarra czy zespołu Jethro Tull.

Wykłady UTW w Konstancińskim Domu Kultury odbywają się dwa razy w miesiącu, we wtorki w godz. 11-14. Czesne za semestr wynosi 60 zł. Uczestnictwo w pojedynczych wykładach – 5 zł. Szczegółowy program na stronie internetowej www.konstancinskidomkultury.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię