Seniorzy zaprosili na opłatek i ciasto

0

PIASECZNO W domu kultury odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Seniorzy zaprosili także przedstawicieli władz samorządowych, z którymi podzielili się opłatkiem


Podczas spotkania wigilijnego seniorzy złożyli sobie życzenia i wysłuchali okolicznościowego koncertu

Zaproszonych gości, tradycyjnie już, powitała Honorata Kucharska, przewodnicząca związku. – Święta Bożego Narodzenia są znakomitą okazją, aby spędzić czas z rodziną i cieszyć się miłością innych – mówiła. – Pamiętajmy, że jest to także czas, w którym należy udzielać wsparcia wszystkim potrzebującym.
Następnie Honorata Kucharska życzyła wszystkim zebranym spokojnych chwil bez trosk i zmartwień, spędzonych w rodzinnej atmosferze. – Niech nie opuszcza was pomyślność – dodała.
Głos zabrał także ksiądz Andrzej Krynicki, proboszcz parafii św. Anny, który przypomniał, że adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. – To On przynosi nam sposób, jak być szczęśliwym i innych obdarowywać miłością – przekonywał. – Życzę wszystkim tu zgromadzonym dużo zdrowia i bożego błogosławieństwa.
Ciepłe słowa do seniorów skierowali także wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski (życzył m.in. śniegu na święta) oraz wiceburmistrz Daniel Putkiewicz (życzył spokojnych i radosnych świąt oraz… odśnieżonych chodników). Następnie uhonorowano kilku obecnych wśród seniorów 90-latków, którzy otrzymali od Mikołaja specjalne prezenty (pozostałym gmina ufundowała czekolady). Po części oficjalnej uroczystości wszyscy podzielili się opłatkiem i spróbowali pysznych ciast. Spotkanie zwieńczył ufundowany przez starostwo okolicznościowy koncert, podczas którego można było posłuchać szlagierów z dawnych lat.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię