Seniorzy znów są aktywni. Nie chcą podziału Mazowsza!

1

PIASECZNO Kilka dni temu w Chojnowie odbyło się pierwsze, od czasu ogłoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, spotkanie piaseczyńskich seniorów zrzeszonych w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów


Spotkanie, w którym wzięło udział około 50 osób, tradycyjnie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze. Było ognisko, pyszne ciasta oraz wyroby wędliniarskie, dostarczone przez masarnię w Gołkowie. Seniorzy wysłuchali prelekcji dotyczącej zakładania kwietnych łąk i otrzymali nasiona kwiatów, które będą mogli wysiać przy swoich domach od września do listopada.
– Spotkanie odbyło się pod hasłami „Mazowsze sercem Polski ” oraz „Nie dla podziału Mazowsza ” – mówi Bogdan Pawlak, przewodniczący zarządu rejonowego. – Piaseczyńscy seniorzy od lat są wspierani przez urząd marszałkowski i chcemy, aby tak pozostało.
Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Piasecznie przyjął nawet apel, w którym wyraża swoje zdziwienie i zaniepokojenie pojawiającymi się informacjami o planowanym podziale naszego województwa.
– Dzielenie dobrze funkcjonującego organizmu, który dba także o zaspokajanie potrzeb osób starszych, spowoduje jedynie zamieszanie – uważa Bogdan Pawlak. – Dlatego jesteśmy przeciwni temu pomysłowi.
Jako że pierwsze od czasu pandemii spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, już planowane są kolejne. W czwartek seniorzy spotkają się na Zimnych Dołach, a we wrześniu planują pożegnanie lata w Runowie, gdzie dojadą kolejką wąskotorową.
– Zamierzamy też wybrać się na trzy wycieczki: do Sannik i Żelazowej Woli, Pułtuska oraz Radomia-Szydłowca – dodaje Mirosław Szamota, wiceprzewodniczący zarządu. – Wszystkich chętnych zaopatrzymy w maseczki.

TW

1 KOMENTARZ

 1. „W czwartek seniorzy spotkają się na Zimnych Dołach…”
  +++++++++++++++++++++++++++++
  Dobre!
  Ależ Pan Redaktor trysnął gejzerem czarnego humoru!
  Szacun! 🙂

  „…. a we wrześniu planują pożegnanie lata w Runowie, gdzie dojadą kolejką wąskotorową.”
  +++++++++++++++++++++++++++++
  Naprawdę? Panu Redaktorowi wydaje się, że tak łatwo wygrzebać się z zimnego dołu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię