Sesja jak wybory. Radni zagłosują korespondencyjnie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Najbliższa sesja rady miejskiej odbędzie się w nowej formule. Radni przegłosują wszystkie uchwały w domu, a wypełnione karty do głosowania przekażą kierowcy, który zawiezie je do urzędu gminy


Skąd pomysł, aby sesja odbywała się korespondencyjnie? – Radni boją się o swoje bezpieczeństwo, co w dobie epidemii jest zrozumiałe – uważa burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Istniała uzasadniona obawa, że większość radnych na sesję by po prostu nie przyszła. W związku z tym obrady nie mogłyby się odbyć. Aby zorganizować sesję zdalnie, wszyscy radni muszą mieć dostęp do internetu. A z tym też jest różnie, nie mówiąc już o aspektach technicznych, możliwych problemach z łącznością itp. Biorąc to wszystko pod uwagę nie chcieliśmy ryzykować, więc zdecydowaliśmy się na sesję korespondencyjną.
Kilka dni przed sesją (jej termin nie jest na razie znany, wiadomo tylko, że odbędzie się w kwietniu) kierowca urzędu rozwiezie materiały radnym. Ich odbiór będą musieli osobiście pokwitować. W pakiecie będzie porządek obrad, projekty uchwał oraz zwrotna koperta na kartę z przegłosowanymi uchwałami (każdy radny otrzyma imienną kartę do głosowania). W dniu sesji kierowca odbierze karty od radnych. Każdy radny powinien przekazać ją osobiście za pokwitowaniem, ale może też pisemnie kogoś do tego upoważnić.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię