Setki świec powędruje z Góry Kalwarii na front w Ukrainie

0

GÓRA KALWARIA W gminie Góra Kalwaria w miesiąc udało się zgromadzić ponad 290 kilogramów produktów z wosku i parafiny. Posłużą do wyrobu świec okopowych. Górskokalwaryjskie lampki trafią na front – obrońcy Ukrainy będą je wykorzystywać do ogrzewania się i gotowania.

Zbiórkę pod patronatem burmistrza Arkadiusz Strzyżewski koordynowała gminna Grupa Utrzymania Terenów Publicznych. Wosk i parafinę mieszkańcy mogli przynosić do szkół, urzędu miasta, zostawiać na cmentarzach. Kilkadziesiąt kilogramów przekazało sołectwo Sobików. Inne materiały do wyrobu świec okopowych ofiarowały schronisko dla zwierząt w Celestynowie (puszki) oraz sklepy z naszej gminy (karton), natomiast mieszkaniec Grobic wypożyczył sprzęt do wytapiania.

W piątek w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej wyrabiano wojenne lampki. Pracowali podopieczni Warsztatu, drużyna młodzieżowa Ochotniczej Straży Pożarnej w Cendrowicach oraz ukraińscy uchodźcy mieszkający w naszym mieście, a pomagał im m.in. burmistrz. Materiały przygotowała Grupa Utrzymania Terenów Publicznych.

Źródło:gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię