Setne urodziny Pani Ireny!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W ostatni poniedziałek swoje 100. urodziny obchodziła Irena Gębal, mieszkanka Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. Dostojnej jubilatce życzenia złożył m.in. Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy.

To był wyjątkowy dzień dla mieszkanki Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. Irena Gębal w poniedziałek (19 października) obchodziła 100. urodziny. Jubilatka z uwagi na pandemię koronawirusa świętowała wyłącznie w gronie pracowników i pensjonariuszy Domu Seniora PAN.

Życzenia i kwiaty

O tak wyjątkowym jubileuszu pamiętał Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. Pani Irena otrzymała list gratulacyjny, kosz upominkowy oraz kwiaty, które w imieniu władz samorządowych seniorce przekazał Jacek Szostakiewicz, dyrektor Domu Seniora PAN. Dostojnej jubilatce życzymy dużo zdrowia, pomyślności oraz pogody ducha.

Od lat związana z PAN

Irena Gębal urodziła się 19 października 1920 r. Z Polską Akademią Nauk związana jest od 1952 r. Najpierw pracowała w administracji, a potem na Wydziale Nauk Technicznych. 31 grudnia 1980 r. przeszła na emeryturę.

W latach 70. czynnie uczestniczyła w budowie Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. Przez wiele lat udzielała się również społecznie. Została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką 30-lecia Polski Ludowej. 23 czerwca 1989 r. zamieszkała w Domu Seniora PAN, gdzie przebywa do dziś.

 

Źródło: www.kondstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię