Sfałszował potwierdzenie przelewu, sfałszował tożsamość

0

PIASECZNO Kryminalni z Piaseczna zatrzymali 21-letniego mieszkańca Łowicza, który jest podejrzewany o oszustwa. Przed kilkoma dniami używając sfałszowanej kopi przelewu odebrał sprzęt elektroniczny, który sprzedał pod innym nazwiskiem do jednego z warszawskich lombardów.

Kilka dni temu mieszkaniec Piaseczna na jednym z portali internetowych pośredniczących w sprzedaży zamieścił ogłoszenie. Zaoferował sprzęt elektroniczny wartości kilkuset złotych. Po towar zgłosił się młody mężczyzna z kopią przelewu bankowego na żądaną kwotę. Sprzęt został wydany, jednak na konto sprzedawcy żadne pieniądze nie wpłynęły.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą ustalili, że dokument świadczący o dokonaniu przelewu został sfałszowany. Podjęte działania operacyjne doprowadziły do jednego z warszawskich lombardów, do którego trafił rzekomo zakupiony sprzęt.

Policjanci wczoraj na jednej z myjni samochodowych w Warszawie zatrzymali 21-letniego mieszkańca Łowicza, podejrzewanego o oszustwo. Jak już ustalono, chcąc zmylić trop, 21-latek w lombardzie podał fałszywe dane osobowe.

Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa, jednak mundurowi z Piaseczna nie wykluczają, że może on mieć związek także z innymi podobnymi przestępstwami.

AB/KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię