Skarbówka i policja zlikwidowały w naszym powiecie duży magazyn podróbek

0

POWIAT PIASECZYŃSKI Podrobione kosmetyki i odzież o wartości ponad 40 mln zł znaleźli na prywatnej posesji w naszym powiecie urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej i wołomińscy policjanci


To cios w przestępczość gospodarczą. Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz Komendy Powiatowej Policji z Wołomina przeszukali hale magazynowe oraz miejsca zamieszkania dwóch zatrzymanych osób, zaangażowanych w proceder handlu podróbkami. Mężczyźni akurat sortowali i przygotowywali do sprzedaży kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi światowych firm.

W kolejnej przeszukanej hali magazynowej (już w powiecie pruszkowskim), a także w miejscu zamieszkania zatrzymanych osób oraz w samochodzie służącym do przewozu towarów funkcjonariusze znaleźli kolejne hurtowe ilości podróbek, które miały trafić do sprzedaży. Mundurowi zatrzymali w sumie blisko 65 tysięcy podrabianych perfum i wód toaletowych oraz prawie 2 tysiące sztuk odzieży (w tym: koszule, bluzy, spodnie, t-shirty oraz buty), a także 370 paczek papierosów. Wartość rynkowa ujawnionego towaru to ponad 40 mln zł. Na poczet kary grzywny funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 12 tys. złotych.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Zatrzymanym może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię