Skarbówka nie odpuszcza handlarzom z Wólki Kosowskiej. Efekt? Dodatkowe 2 mln zł w budżecie

1

LESZNOWOLA Krajowa Administracja Skarbowa pochwaliła się, że w rezultacie intensywnych kontroli w firmach działających w Wólce Kosowskiej, do kasy państwa trafiła spora kwota tytułem niezapłaconych podatków. Niektóre zaległości handlowcy regulowali nawet w ciągu kilku godzin!


W czasie działań trwających dwa miesiąca do krajowego budżetu trafiły dodatkowe 2 mln zł. Ponadto na poczet należnych danin funkcjonariusze KAS zarekwirowali towar o wartości prawie 1 mln zł oraz trzy samochody.

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie wzięła pod lupę działalność handlową na terenie Wólki Kosowskiej, prowadzoną przede wszystkim przez obcokrajowców. W trakcie sprawdzania dokumentacji, obejmującej podatek dochodowy od osób prawnych, kontrolerzy zakwestionowali część transakcji. W wielu przypadkach… całość zobowiązań była regulowana w ciągu zaledwie kilku godzin!

Jak przekonuje KAS wzmożone działania kontrolne mają także charakter prewencyjny. Podmioty, które handlują na terenie Wólki Kosowskiej, a posiadają nieuregulowane wobec budżetu zobowiązania, przestają się ukrywać i coraz częściej składają wnioski o udzielenie zgody na ratalną spłatę zaległego podatku, wykazując przy tym posiadany majątek.

Wiodącą rolę w działaniach na terenie CH Wólka Kosowska odegrały dwa urzędy skarbowe – 3. Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu oraz US w Piasecznie. W wykonywanie zadań egzekucyjnych zaangażowanych było 18 urzędów województwa mazowieckiego, w tym większość urzędów warszawskich oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Realizację zadań nadzorowali pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię