PiS apeluje, by wójt złożyła rezygnację

12

LESZNOWOLA W poniedziałek wójt Lesznowoli oświadczyła, że do czasu uprawomocnienia się wyroku nie zamierza podawać się do dymisji. Dziś zaapelowali o to pełnomocnicy Prawa i Sprawiedliwości na gminę Lesznowola i powiat piaseczyński


– Wyrok ten jest w całości błędny i dla mnie krzywdzący – oświadczyła w poniedziałek za pośrednictwem strony internetowej gminy Maria Jolanta Batycka-Wąsik dodając, że po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia odwoła się od niego do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. – To jest wyrok pierwszoinstancyjny, walczymy dalej – zapowiedziała wcześniej, zaraz po wyjściu z sali rozpraw. To właśnie wtedy padło również pytanie, czy wójt Lesznowoli zamierza podać się do dymisji.
Nie – ucięła spekulacje Maria Jolanta Batycka-Wąsik.
Do czasu wydania przez sąd prawomocnego wyroku w tej sprawie o takich kwestiach nie będziemy rozmawiać – zastrzegł obrońca skazanej. Ona sama dodała, że jeśli wyrok w takiej postaci się uprawomocni, złoży rezygnację.
– Jesteśmy honorowi – podkreśliła wójt Lesznowoli.
Inna sprawa, że w chwili uprawomocnienia się wyroku nikt od pani wójt dymisji nie będzie oczekiwał, bo… to sąd stwierdzi wygaśnięcie jej mandatu, przesyłając odpis prawomocnego orzeczenia komisarzowi wyborczemu, wojewodzie oraz przewodniczącemu rady gminy.

Tymczasem w środę rano na fanpage’u powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości zamieszczono oświadczenie, w którym szef PiS na powiat piaseczyński Sergiusz Muszyński i Renata Mirosław, pełnomocniczka partii na gminę Lesznowola apelują do Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik o złożenie rezygnacji ze stanowiska wójta gminy Lesznowola. – „ Z niepokojem przyjęliśmy do wiadomości wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, skazujący panią Marię Jolantę B.-W. na karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz naprawienie szkody w wysokości 1,3 mln zł. Sąd w przeprowadzonym postępowaniu podzielił wnioski Centralnego Biura Antykorupcyjnego, uznając wójt gminy Lesznowola za winną zarzucanych jej czynów” – czytamy w wydanym przez PiS oświadczeniu. – „W związku z powyższym, mając na względzie konieczność zapewnienia transparentności działań Urzędu Gminy, apelujemy do pani Marii Jolanty B.-W. o złożenie rezygnacji ze stanowiska wójta gminy Lesznowola. Uważamy, że funkcję gospodarza gminy powinna sprawować osoba o nieposzlakowanej opinii, zarządzająca Urzędem w sposób przejrzysty i sprawny. Skala stwierdzonych przez Sąd naruszeń sprawia, że osoba nimi obciążona nie będzie w stanie zapewnić normalnego funkcjonowania Urzędu”.

TW

12 KOMENTARZE

 1. „ Jesteśmy honorowi – podkreśliła wójt Lesznowoli.”
  ===============================
  Wiadomo. Świadczą o tym liczne dyplomy, statuetki, medale i wszelkiego typu nagrody, których Pani Wójt i jej gmina dorobiły się dzięki wieloletniemu, wytężonemu „marketingowi”. Trochę to kosztowało, ale czegóż się nie robi dla różnych „zaszczytów”?
  Przecież samemu się za to nie płaci…

 2. Jak nienawidzę pis-u, to 100% się zgadzam w tym przypadku! Nawet komisarz z pis będzie lepszy niż to co dzieje się w tej gminie, mam nadzieję, że zrobi czystkę – to chyba niestety jedyny sposób!

 3. A czemu PiS nie apeluje do Sasina by zrezygnował skoro wydał 80 milionów nie swoich pieniędzy na niby wybory A kasę wzięli pod stołem oszuści!!!!!

 4. Nie znam osobiście tej wójtowej, ale szlag mnie trafia jak PIS ignoruje Konstytucję i inne prawa. Chyba jest to zasada tej formacji politycznej. Piaseczyński PISie, jeśli nie wiecie, to art. 42 ust. 3 Konstytucji stanowi, że każdego uznaje się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Wina tej wójt nie została stwierdzona prawomocnym wyrokiem. Chcę także przypomnieć piaseczyńskiemu PISowi, że bez obawy, jeśli wina ta zostanie dowiedziona w apelacji, to w tym momencie z mocy prawa wygaśnie jej mandat wójta na mocy art. 492 par. 1 pkt 4 kodeksu wyborczego, czyli utraty prawa wybieralności w związku ze skazaniem prawomocnym wyrokiem. A dopóki taki wyrok nie zapadł prawo i przyzwoitość nakazuje uznawać tą osobę za niewinną.

 5. Do PIS: rozliczcie swoje afery. Zacznijcie od Daniela O. Kiedyś i was PISowców dosięgnie ręka sprawiedliwości. Rozliczy się waszą „dojną zmianę”.

 6. Do wszystkich polityków i politykierów: przez lata swoich rządów wójt stworzyła gminę na nowo. Teraz, jak widać, jest mnóstwo chętnych do przejęcia tej bogatej gminy. To my mieszkańcy wybraliśmy Panią Wójt i tylko my mamy prawo ją odwołać. Wszystkich „amatorów” przyniesionych w teczce należy przepędzić, tam skąd przyszli.

 7. Dokładnie, gmina rozwijana od kilkunastu lat przez kilka lat w czołóce najlepiej rozwijajacych się w kraju a te śmiecie pisowskie za wszelką cenę już się na łakomy kąsek pchają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię