GÓRA KALWARIA Inwestor dopina ostatnie formalności. Jeszcze tej wiosny ma się rozpocząć przebudowa i rozbudowa obiektu, który szpeci ulicę por. Białka w centrum miasta


Ulica por. Jana Białka to jedna z nowocześniej zabudowanych arterii Góry Kalwarii. Jej pierzeje szpeci jedynie rozpadająca się, odrapana z tynku była wojskowa hydrofornia. Na inwestora czekała 15 lat od likwidacji koszar. Dwa lata temu budynek wydzierżawiła od powiatu spółka MW Property Invest. Zapowiedzi były szumne: obiekt miał być rozbudowany do końca 2016 roku.

– Jednak dopiero teraz, po półtora roku od złożenia wniosku, otrzymaliśmy pozwolenie mazowieckiego konserwatora zabytków na wycięcie drzew kolidujących z naszym projektem. To blokowało nam możliwość wystąpienia o pozwolenie na budowę – usprawiedliwia się Marek Litwiniec, prezes spółki.

Inwestor otrzymał zezwolenie na wycięcie 14 drzew kolidujących z przyszłą zabudową, a w zamian posadzi na dzierżawionym przez siebie działce taką samą liczbę rozwiniętych drzew ozdobnych. Dawna hydrofornia częściowo zostanie rozebrana, a następnie rozbudowana.

– Dwukondygnacyjny budynek zostanie dostosowany architektonicznie do istniejącej zabudowy ulicy – zapowiada Marek Litwiniec. Wedle jego zapowiedzi, na dolną kondygnację rozbudowanego obiektu wprowadzi się sklep (sklepy). Na górną – usługodawcy oraz do biur – grupa spółek. – Pierwsi najemcy już są – zdradza prezes MW Property Invest. Nie chce jednak zdradzać szczegółów. Wedle Zapowiedzi Litwińca, prace w terenie mają ruszyć jeszcze w kwietniu.

Na przygotowania prowadzone przez spółkę z cierpliwością czekają władze powiatu.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z inwestorem i wiemy, że sprawy idą do przodu, choć powoli. Mamy nadzieje, że prace w zbliżającym się sezonie budowlanym ruszą – komentuje wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski.

Starostwo samo stara się uzyskać od konserwatora zabytków opinię, czy może usunąć murki z klombami istniejące za głównymi „koszarowcami”. Na odpowiedź czeka już półtora miesiąca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię