Skoczyli sobie do gardeł

0

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Pomiędzy członkiem zarządu powiatu Ksawerym Gutem (PO) i wiceprzewodniczący powiatowej rady Sergiuszem Muszyńskim (PiS) doszło do ostrej wymiany zdań na Facebooku. Czy to zapowiedź końca koalicji obu partii w samorządzie powiatu?


Zaczęło się od tego, że w środowy wieczór Ksawery Gut wyraził na swoim profilu żal, że wojewoda nie zaprosił na spotkanie w sprawie projektu ustawy metropolitalnej przedstawicieli powiatów, które na mocy nowych przepisów mają ulec likwidacji. „Dzięki zdecydowanemu oporowi samorządowców i mieszkańców wnioskodawcy z PiS wycofali się z procedowania zaproponowanego projektu ustawy. Oby na dobre…” – stwierdził samorządowiec z PO.

W reakcji na ten wpis Sergiusz Muszyński napisał: „Gratuluję ogromnej determinacji w walce o stołek i pensję rzędu 13 tys. zł brutto miesięcznie” i opatrzył post uśmiechniętym emotikonem.

Członek zarządu powiatu nie pozostał dłużny. „To raczej PiS nie ma się czym wykazać i kombinuje przy zmianie przepisów, żeby zapewnić stołki misiewiczom – odparł. – Po 2 latach kadencji śmiem twierdzić, że też nie będziesz miał czym się wykazać i w swojej ulotce wyborczej za kolejne dwa lata zapiszesz wiele owoców mojej pracy. (…) Swoją drogą ciekawe ile zarabia się w gabinecie politycznym ministra [Muszyński pracuje w MSWiA – przyp. red.], za siedzenie cały dzień na facebooku” – Gut również zakończył wypowiedź uroczym emotikonem.

Jeszcze ciekawiej zrobiło się, kiedy wiceszef rady powiatu ponownie zabrał głos. Napisał do kolegi z koalicji: „Twoja pycha, zakochanie w sobie i ogromne ego Cię niebawem zgubi. (…) Ty jesteś tylko urzędasem, który podlega i jest koordynowany przez Starostę – przewodniczącego Zarządu”.

W odpowiedzi Ksawery Gut oznajmił m.in.: „Polecam lekturę protokołów z sesji, komisji, a przypomnisz sobie, że ani razu nie zabrałeś głosu w sprawach, którymi się ja zajmuję, bo nie masz o tym zielonego pojęcia.„

W kuluarach od dłuższego czasu słychać, że obydwaj panowie – mimo że współrządzą powiatem – nie pałają do siebie sympatią. Podobno obydwaj mają ubiegać się w nadchodzących wyborach o stanowisko burmistrza Konstancina-Jeziorny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię