Skonfrontuj się ze sztuką. Oto najlepsze prace konstancińskich artystów!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA „Konfrontacje” to cykliczna, przeglądowa wystawa artystów z Konstancina-Jeziorny i okolic. Jest okazją do zapoznania się z ich aktualnym dorobkiem oraz z różnorodnością stylów, form i tematów, poprzez które się wypowiadają. Wystawę można oglądać w Hugonówce do 29 marca


Konstancin od początków swojego istnienia był miejscem, w którym mieszkało, wypoczywało i tworzyło wielu wybitnych artystów. Można wymienić choćby Józefa Pankiewicza, Tadeusza i Adama Styków, Zdzisława Jasińskiego, Krzysztofa Henisza czy Annę i Monikę Żeromskie – żonę i córkę pisarza Stefana Żeromskiego.
Na cyklicznej wystawie „Konfrontacje” Konstanciński Dom Kultury prezentuje prace artystów, którzy dzisiaj tworzą i mieszkają w Konstancinie-Jeziornie, podtrzymując artystyczne tradycje letniska. Wzorem lat ubiegłych, ze względu na liczbę uczestników, wystawa będzie miała dwie odsłony. W części pierwszej, prezentowanej do 29 marca udział biorą artyści zwani umownie Tradycjonalistami, związani niegdyś ze Stowarzyszeniem Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA, działającym przy Konstancińskim Domu Kultury. Autorami prac prezentowanych na wystawie są: Emilia Czyż-Kędzierska, Aleksandra Gemra – Duscha, Piotr Giers, Jacek Kaczmarek, Alek Kiziniewicz, Izabella Kostrzewska, Stanisław Kurek, Teodora Kurek, Leokadia Nastały, Wiesława Nastały-Płaskocińska, Gabriela Przytuła, Julita Rajkowska, Joanna Sękowska-Rutka, Mirosława Słoniewska, Katarzyna Żółtek. Na kolejną cześć „Konfrontacji” KDK zaprasza od 6 kwietnia.
Osobną ekspozycję poświęcono malarstwu Wiesława Grendusa (1934 – 2014). Artysta był członkiem-założycielem Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA w Konstancinie. Uczył się m.in. w Państwowym Ognisku Plastycznym w Warszawie pod kierunkiem prof. Zygmunta Tomkiewicza i prof. Lecha Tomaszewskiego. Przez 30 lat był czynnym członkiem Grupy Piaseczno, a od 2006 r. opiekunem artystycznym tej grupy. Jego prace znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w kraju i zagranicą m.in. w Portugalii, Holandii, Danii, Niemczech, Rosji, Bułgarii, Francji i Izraelu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię