Skradziona torebka odjechała, monitoring wychwycił złodzieja

0

PIASECZNO Właścicielka skradzionej torebki podziękowała Straży Miejskiej za szybką reakcję i pomoc w ujęciu sprawcy. Miejski monitoring wspiera też policję w ustalaniu sprawców przestępstw oraz wykroczeń. 

Do Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie wpłynęło podziękowanie od kobiety poszkodowanej w wyniku kradzieży. Podziękowała Straży Miejskiej za szybką reakcję, co pozwoliło namierzyć sprawcę.

Do zdarzenia doszło 12 października 2022 r. U zbiegu ulic Sienkiewicza i Gerbera w Piasecznie zaparkowano dwa pojazdy w celu ich rozładowania. Przez dłuższy czas kierowcy rozładowywali towar z zaparkowanych pojazdów. Kobieta będąca kierowcą jednego z nich zostawiła torebkę na siedzeniu samochodu, co wykorzystały osoby obserwujące sytuację. O godz. 13.43 przechodzący obok samochodów mężczyzna sprawdził, co cennego można ukraść, po czym zabrał torebkę z siedzenia i wraz z kompanem odjechał stojącym nieopodal samochodem ze skradzioną torebką.

– Osoba poszkodowana zgłosiła fakt kradzieży na policję. W tym samym czasie pracownicy monitoringu miejskiego pracowali już nad ustaleniem wizerunku sprawcy oraz tablic rejestracyjnych samochodu, którym odjechał wraz z kolegą oraz trasy przejazdu – relacjonuje Mariusz Łodyga, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Piasecznie.

Dzięki bezzwłocznie podjętym przez pracowników monitoringu działaniom udało się ustalić sprawcę. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, sprawca usłyszał zarzut kradzieży mienia a sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Zapisy miejskiego monitoringu, nad którym czuwa Straż Miejska, są wykorzystywane również przez policję. Nie tylko po to by ustalić sprawców przestępstw, ale również wykroczeń, między innymi tych popełnianych na drogach zarówno przez kierowców, jak i pieszych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię