Skromne wydatki powiatu. Niewiele pieniędzy pójdzie na modernizację dróg

0

PIASECZNO Przyjęto budżet powiatu piaseczyńskiego na 2020 rok. Dochody mają wynieść prawie 277,3 mln zł, zaś wydatki ponad 276,3 mln zł. W tegorocznym planie finansowym ponad 28 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje. W sumie będzie ich ponad 30


Większość inwestycji zostało zainicjowanych w latach ubiegłych. W tym roku będą tylko kontynuowane lub kończone. Niemniej jednak w wykazie zadań znajduje się kilka pozycji, które zwróciły naszą uwagę. Jedną z nich jest rozbudowa wąskiej, wiodącej przez pola ulicy Szkolnej, łączącej Lesznowolę (gm. Lesznowola) z Nową Wolą. Na drodze tej panuje duży ruch, a od lat znajduje się ona w fatalnym stanie. Zadanie ma zakończyć się w przyszłym roku, a w tym powiat przeznaczy na nie 1,75 mln zł. 1,9 mln zł pójdzie na przebudowę drogi powiatowej łączącej Zalesie Górne z Ustanowem i Uwielinami (inwestycja ma zakończyć się w 2022 roku), zaś 1 mln zł na dokończenie przebudowy drogi powiatowej z Głoskowa przez Złotokłos do Rembertowa. 240 tys. zł pochłonie także przebudowa ul. Asfaltowej w Bąkówce (gm. Piaseczno), a 0,5 mln zł przebudowa drogi z Tarczyna do Świętochowa.
W tym roku zakończy się wreszcie rozbudowa budynku starostwa przy ul. Czajewicza w Piasecznie, która będzie kosztowała jeszcze 6,3 mln zł (łącznie ponad 20 mln zł) i jest w tej chwili największym wydatkiem powiatu. Sporo pieniędzy pójdzie na rozbudowę infrastruktury szkolnej. Wszystko wskazuje na to, że zakończy się wreszcie budowa hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Szpitalnej (w tym roku 5,5 mln zł) oraz rozbudowa budynku szkoły przy al. Brzóz (3,6 mln zł). Powiat zamierza też dokończyć modernizację internatu przy ZS nr 3 w Piasecznie (1,25 mln zł).

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię