KONSTANCIN-JEZIORNA Ulica Korbońskiego (dawniej Nowokabacka) po stronie Wilanowa i Rosnowskiego na Ursynowie od wczoraj są przejezdne. Wiosną na tej liczącej 1,4 km trasie pojawi się komunikacja publiczna


To jedna z najbardziej wyczekiwanych dróg nie tylko w obu dzielnicach, ale także w Konstancinie-Jeziornie. Znacznie skróci czas podróży dla osób, które chcą dojechać do najbliższej stacji metra. Już nie trzeba będzie wysiadać przy stacji Wilanowska, autobusy pojadą do Kabat.

Budowa połączenia przebiegała z perypetiami, szczególnie jeśli chodzi o ursynowski, liczący 200 metrów odcinek ul. Rosnowskiego. Przygotowania do realizacji tej inwestycji zajęły przeszło 5 lat. Kiedy ruszyły w końcu roboty na Ursynowie, okazało się, że nowo powstała ul. Nowokabacka (teraz Korbońskiego), ma problemy z odwodnieniem. Trasa była gotowa od kilku tygodni, ale Wilanów musiał jeszcze uruchomić sygnalizację świetlną na jednym ze skrzyżowań. Droga ma rozdzielone jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku, z dwustronnym, dwumetrowym chodnikiem. Dla rowerzystów po jednej stronie wybudowano ścieżkę o szerokości 2,5 m. Jest również sporo ekranów akustycznych.

Autobusy zostaną skierowane do Kabat wiosną. Urzędnicy tłumaczą, że Ursynów musi jeszcze wykonać niezbędne prace drogowe w rejonie skrzyżowania ul. Relaksowej z Wąwozową.

Z ul. Drewny (czyli trasy nr 724 z Konstancina do Warszawy) w Korbońskiego skręcać mają autobusy linii 710, 724 i 742 (według obecnych planów ZTM). Gmina Konstancin chce również uruchomić wahadłowy bus kursujący często między osiedlem Grapa a stacją Metro Kabaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię