PIASECZNO Ze względu na przedłużające się przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przebudowy tego ważnego przecięcia dróg, podpisano aneks


Roboty na skrzyżowaniu ulic Chyliczkowskiej i Armii Krajowej miały ruszyć wczesną jesienią zeszłego roku. Jednak wykonawca przedsięwzięcia miał problemy ze skompletowaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień branżowych.

– Etap dokumentacji projektowej jest zakończony – oznajmia Marta Małęczyńska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – W obecnej chwili dokumentacja ta znajduje się u wojewody, który będzie wydawał pozwolenie na budowę związane z przebudową linii energetycznej i zaświadczenie o zgłoszeniu pozostałych robót budowlanych – dodaje.

Ze względu na te trudności, GDDKiA podpisała aneks w firmą, który przewiduje, że inwestycja zostanie zrealizowana do 31 sierpnia tego roku. – Jeśli warunki pogodowe będą korzystne to roboty budowlane powinny rozpocząć się w lutym – mówi ostrożnie Marta Małęczyńska.

Przypomnijmy, że po zakończeniu tych robót, ruch dwukierunkowy zostanie wprowadzony na ul. Chyliczkowskiej w stronę centrum miasta. Ta zmiana budzi duże kontrowersje, dlatego przede wszystkim gmina stara się do niej dobrze przygotować. Do ruchu dwukierunkowego już przygotował wylot z ul. Chyliczkowskiej powiat podczas przebudowy części ulicy Julianowskiej.

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że ani słowem nie wspomniano tu, o jakie roboty chodzi. Skoro dokumentacja już jest, to może warto by było zamieścić do niej odnośnik? W tym miejscu powinno powstać rondo turbinowe, uwzględniające ewentualne poszerzenie obwodnicy do dwóch pasów w każdym kierunku i dwu lub jednokierunkowej Chyliczkowskiej.

  2. czy to pisał jakis troglodyta ? W kolo miele to samo i nie wiadomo nadal o co chodzi oprócz tego ze dwukierunkowy ruch na Chyliczkowskiej zrobia.. i jeszcze autor broni gminy ze chce sie lepiej przygotowac do ruchu dwukierunkowego. Mowi sie o tym na miesce co najmniej od kilku lat. Ilu lat jeszcze potrzeba , zeby si e przygotowali??? Panie Chmielewski wróc pan do Nad Wisłą. za co pan bierzesz pieniadze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię