Skwer Kisiela coraz bliżej

0

PIASECZNO Trzy tygodnie temu Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił zakaz prowadzenia prac na skwerze Kisiela. Od tego momentu roboty wyraźnie nabrały tempa. Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu zostanie przywrócony ruch na ulicy Kościuszki

– Po wyjęciu stalowych grodzic, zaczęliśmy układać w rejonie skweru krawężniki i chodniki – informuje Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego. – Teraz trwają przygotowania pod ułożenie dolnej warstwy masy asfaltowej. Jest szansa, że w przyszłym tygodniu ulica Kościuszki zostanie otwarta.
Wielu mieszkańców niepokoi jednak fakt, że na wysokości skweru będzie tylko jeden pas jezdny. – Tam non stop będą tworzyły się korki – uważa pan Bogdan z Chylic. Tymczasem wcześniej, mniej więcej w tym samym miejscu, również było zwężenie wymuszone niejako przez parkujące przy drodze samochody. – Zaproponowane przez nas rozwiązanie spowoduje uspokojenie ruchu w rejonie skweru – przekonuje Włodzimierz Rasiński. – Poza tym pas jezdny będzie szerszy niż dopuszczają przepisy, a jego część zostanie wydzielona pod ścieżkę rowerową.
Przebudowa placu i przylegających do niego ulic ma zakończyć się do 10 listopada. Nie dotyczy to fontanny, która ma zostać uruchomiona do końca kwietnia przyszłego roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię