PIASECZNO Beton, beton, beton – tak chyba najłatwiej byłoby opisać Skwer Kisiela, który powoli wyłania się z placu budowy. Władze gminy zapewniają jednak, że wkrótce plac przed urzędem miasta mocno się zazieleni

Te drzewa zostaną posadzone na placu Kisiela

– Jak tylko wykonawca zejdzie z budowy przystąpimy do nasadzeń – zapowiada burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. – To nie będą nasadzenia małych krzewów i krzaczków, ale kilkumetrowych drzew, które sprawią, że od razu będzie widać efekt. Jesienią mieszkańcy przekonają się, że ten skwer zazieleni się i stanie się bardzo przyjemnym miejscem. Każdą wolną przestrzeń zagospodarujemy zielenią.Niestety nie udało się ocalić wszystkich drzew, które dotychczas rosły na Placu Kisiela.
– Nie można było prowadzić kolektorów odwodnieniowych i pozostałego uzbrojenia terenu pomiędzy korzeniami drzew – wyjaśnia burmistrz Lis.
– Wydział terenów publicznych zarezerwował już w szkółce drzewa, które zostaną posadzone na skwerze Kisiela – poinformował przedwczoraj wiceburmistrz Daniel Putkiewicz i zaprezentował zdjęcia drzew, które zostaną posadzone po zakończeniu przebudowy skweru.

W ten sposób ma zostać zaplanowana zieleń na Placu Kisiela

AB/ Fot. Daniel Putkiewicz/ Facebook/ P.Zych

2 KOMENTARZE

  1. ..przy takiej ilości “cementu” żeby było coś widoczne i odczuwalne MUSZĄ BYĆ DUŻE DRZEWA
    na to nie szkoda kasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię