Słodka-kwaśna akcja policjantów w asyście… przedszkolaków

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Jabłko w nagrodę, a cytryna za karę. Taką akcję, która stała się już tradycją, przeprowadzili policjanci piaseczyńskiej drogówki wspólnie z przedszkolem „Akademia Pana Adama”

Z okazji Dnia Dziecka policjanci piaseczyńskiej drogówki wspólnie z przedszkolakami na terenie Konstancina – Jeziorny przeprowadzili akcję „Jabłuszko czy cytrynka”. Kierowców wzorowych, jadących zgodnie z przepisami najmłodsi nagradzali soczystymi jabłkami oraz dyplomami. Kierujących, co do których zachowań na drodze funkcjonariusze mieli zastrzeżenia przedszkolaki częstowały cytryną. Owoc w ramach kary trzeba było wycisnąć, a kwaśny sok wypić.

Tym razem żadna kontrola drogowa nie zakończyła się mandatem karnym. Pamiątką ze spotkania mogła być jedynie kwaśne miny niektórych kierowców, którzy z pokorą wysłuchali uwag zarówno ze strony policjantów jak i przedszkolaków. Wszyscy zgodnie twierdzili, że ta lekcja bezpieczeństwa zostanie im w pamięci, a zachowanie na drodze ulegnie poprawie.

1 KOMENTARZ

  1. He he he
    Kto za to płacił?
    I jabłuszko i cytrynka są zdrowe. Kto jest autorem pomysłu sprzed lat…(może js zza Wisły?) W razie akcji przekraczania przepisów przez pracowników kpp pno co byście w paszczu im wsadzili? 🙂
    Pomyslodawco dawnych, pomysłów, spójrz choćby w net, a może zapytaj po prostu swoich dzieci, jeśli masz, co buduje charakter 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię