Słupki w chodniku utrudniają życie mieszkańcom

10

PIASECZNO Wiele osób spacerujących wzdłuż ulicy Czajewicza narzeka na znajdujące się w chodniku słupki, uniemożliwiające przejazd wózkom


– W pułapkę tę można z jednej strony wjechać, ale niestety potem następuje zwężenie i wózek z dzieckiem po prostu się nie przeciśnie – mówi pan Wiesław, jeden z naszych czytelników. – Widziałem jak wiele mam, aby ominąć zwężenie, spycha wózek na ulicę. To jest nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne.
Próbowaliśmy ustalić, kto zarządził ustawienie w pobliżu przychodni przy Czajewicza słupków (ich zadaniem jest zablokowanie możliwości parkowania samochodom). Bez rezultatu. Wszystko jednak wskazuje, że zostały one zamontowane z naruszeniem przepisów. Jak informuje Anna Bednarska, pełniąca obowiązki naczelnika gminnego wydziału inwestycji drogowych i inżynierii ruchu, słupek umocowany w chodniku powinien znajdować się w odległości 0,5 m od krawężnika, a prześwit samego ciągu nie powinien być mniejszy niż 1,25 m.

TW

10 KOMENTARZE

 1. Jeśli nie będzie tych słupków, to będą tam stały samochody, tak jak ma to miejsce kilka metrów wcześniej. Pomimo znaku zakazu, leniwi kierowcy zastawiają chodniki i nikt tam się nie martwi o matki z wózkami. Wiele razy byłem świadkiem sytuacji, kiedy wielki SUV parkował czterema kołami na chodniku i dla pieszych już nie było miejsca. Straż Miejska jest obok, ale to nie problem dla kierowców.

 2. Zmienili się chyba mieszkańcy “Mieszkańcy skarżą się, że utrudniają one poruszanie się i tak już wąskim chodnikiem. – Ustawiliśmy słupki na prośbę wspólnoty znajdującego się naprzeciwko budynku, ponieważ ludzie mieli problem z wyjeżdżaniem z garażu – mówi Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału infrastruktury i transportu publicznego”

 3. Ciekawe ile zapłacono za 1 słupek? Ile zapłacono za wszystkie te zbyteczne słupki? Słupki należałoby jak najszybciej zlikwidować i przywrócić chodnik do stanu używalności. Koszt powinien ponieść urzednik który podjął bledną decyzje.

 4. A słupki na ul. Kauna? Na środku chodnika znak drogowy. Mamy z wózkami chodzą ulica. Co za pomysł?
  Słupki przy ul Żeromskiego, przed blokiem, mieszkancy bloku mają szeroki chodnik a wszystki ich samochody stoja na ul. Kauna gdzie nie mozna przejechac wiekszym samochodem. Sluzby miejskie czesto nie moga przejechac.

 5. Mamy tu trzy możliwości;
  1. W budynku po drugiej stronie mieszka jakiś prominent partii rządzącej w naszej gminie..
  2. Dewelopera trzeba słuchać
  3. Zakład znajomego produkujący słupki musi zarobić.
  Każda z tych opcji może być właściwa a nawet
  dwie lub trzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię