Służba Ratownictwa Specjalistycznego pozyskała nową karetkę

2

GÓRA KALWARIA W piątek rano przed hotelem Arche w Górze Kalwarii odbyło się uroczyste powitanie nowej karetki, przekazanej przez urząd marszałkowski Służbie Ratownictwa Specjalistycznego. Karetka ma uczestniczyć w działaniach ratowniczych na terenie powiatów piaseczyńskiego i otwockiego


Przybyłych na uroczystość gości powitał Dawid Fabjański, prezes fundacji Służby Ratownictwa Specjalistycznego.
Jesteśmy organizacją pozarządową, która powstała w 2022 roku w wyniku przekształcenia fundacji Animal Rescue Poland – przypomniał. – Przekształcenie było wynikiem naszych działań związanych z sytuacją na Ukrainie. Darów, które do nas spływały było tyle, że zabrakło nam rąk do pracy. Szukając pomocy zwróciliśmy się do lokalnych organizacji, gdzie poznaliśmy ratowników medycznych i wodnych. I tak narodził się pomysł na rozbudowanie organizacji. Od lutego tego roku wykonujemy zadania z zakresu ratownictwa wodnego, ale też nadal pomagamy zwierzętom. SRS to dla nas drugi dom. Jesteśmy jedną drużyną, która przez całą dobę jest gotowa nieść pomoc wszystkim poszkodowanym. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie.
Następnie przed hotel zajechała przekazana karetka, która wcześniej służyła w stacji Meditrans w Siedlcach. Auto ma 11 lat, ale jest w dobrym stanie i jest kompleksowo wyposażone. Przedstawiciele fundacji podziękowali osobom i instytucjom, które przyczyniły się do przekazania karetki. Marszałka województwa reprezentował radny sejmiku Piotr Kandyba.
Śledzę działania fundacji od wielu lat – mówił. – Ten zespół świetnie się rozwija. Mam nadzieję, że ta karetka przyczyni się do uratowania jak największej liczby osób. Pojazd jest z drugiej ręki, ale dobrze utrzymany i wyposażony. Jeszcze tydzień temu jeździł w systemie ratownictwa medycznego. Niech teraz dobrze służy naszym mieszkańcom.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Niby pomagają zwierzętom, promują się …. a jak się zadzwoni z prośbą o pomóc to mają tysiąc wymówek – że Piaseczno nie ich teren, że zwierzę już nie żyję, że przecież sam pan może zawieźć i często na swój koszt to robię ale polansować się i kasę przytulic to pierwsi są.

  2. przekształcenie (kolejne już) Animal Rescue Poland czy rozbudowa,bo napływ rak do pracy?
    Kto będzie jeździł tym ambulansem ? ktoś w tym gronie ma jakieś kwalifikacje medyczne? Czy to jest tak , jak z funkcja biegłego sądowego z zakresu dobrostanu: nie jest wymagane żadne kierunkowe wykształcenie ani weryfikowalna wiedza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię