Smaczne zdrowe i dorodne! Warzywa prosto z pola

0

LESZNOWOLA Karol Kacprowicz wychował się w rodzinie podwarszawskich rolników, którzy od ponad wieku zajmują się uprawą warzyw i owoców. Dziś tradycja rodzinna jest kontynuowana i rozwijana na miarę czasów. Internetowy „Zieleniaczek” zapewnia mieszczuchom płody rolne z dostawą pod drzwi.

Pamiętacie budki z warzywami i owocami, które jeszcze w latach 90. zapewniały dostawę świeżyć warzyw i owoców? Rozwój masowej produkcji rolnej, giełd spożywczych, hurtowni i wielopowierzchniowych marketów zaburzyły bezpośredni kontakt klientów z producentem. Ze szkodą dla kupującego, który często skazany jest na towar nieświeży, a często skażony chemią.

Powrót do tradycji

Młody rolnik, Karol Kacprowicz postanowił przełamać schematy współczesnego handlu płodami rolnymi i skrócić drogę naturalnych produktów, które z pola trafiają na nasze stoły.
Wychowałem się w rodzinie która od wielu pokoleń jest związana z rolnictwem. Dlatego boli mnie gdy patrzę co się stało z polskim rynkiem rolnym – przyznaje Karol Kacprowicz. – Trudno pogodzić się z tym, że zarówno producenci jak i sprzedawcy, nie dbają o należytą jakość oferowanych owoców i warzyw. Skupiają się na przemysłowym pozyskaniu produktu, zapominając o tym, że przede wszystkim ma być smacznie, zdrowo i naturalnie. 


Zdaje sobie sprawę, że świata nie zmieni, ani nie odwróci globalnych tendencji gospodarczych. Postanowił jednak zrobić coś lokalnie, wykorzystując potencjał rodzinnego gospodarstwa, które od czasów dziada i pradziada w naturalny sposób uprawia warzywa i owoce. Narodził się pomysł na internetowy „Zieleniaczek”, który od niedawna zaczął szturmem zdobywać warszawski i podwarszawski rynek. Idea jest prosta! Karol dostarcza klientom płody rolne z rodzinnego gospodarstwa oraz warzywa i owoce pochodzące od dobrych, zaprzyjaźnionych dostawców i producentów.

– Stawiam przede wszystkim na jakość – podkreśla twórca „Zieleniaczka”. – Nie wyobrażam sobie, aby pod drzwi klienta trafiły poobijane jabłka, poczerniała marchew czy nieprzyjemnie pachnąca kapusta. Absolutnym priorytetem jest dostarczanie wyłącznie świeżych, smacznych i zdrowych owoców i warzyw – zapewnia Karol Kacprowicz.

Świeżość, jakość i ekologia

Na uznanie zasługuje niezwykła dbałość „Zieleniaczka” o aspekt ekologiczny nie tylko samych towarów, ale także dostaw. Warzywa i owoce trafiają do klientów w opakowaniach wielokrotnego użytku, lub takich, które podlegają recyklingowi. Plastiki zostały ograniczone do minimum. W ofercie „Zieleniaczka” znajdują się naturalne świeże warzywa i owoce prosto z pola – bogate w witaminy, antyoksydanty i bez chemii. Można zamówić np. zestawy owoców na soki albo różne odmiany sałat na sałatki do grilla. W minimalistycznym kartoniku może przyjść do nas także „Skrzynka od lokalnego rolnika” złożona z dorodnych i pięknych warzyw. W skład takiej przykładowej skrzynki wchodzą: 5 kg marchwi, 5 kg ziemniaków, 1 kg pora, 3 kg cebuli, 1 kg selera, 3 kg buraków czy 1,5 kg pietruszek. Oczywiście, można samemu samu zestaw modyfikować w zależności od potrzeb i preferencji. Oferta jest naprawdę imponująca: oprócz warzyw i owoców także spoty wybór świeżych ziół.

Najwyższa jakość bez wychodzenia z domu

Właściciel „Zieleniaczka” wierzy, że wysoka płodów rolnych oraz profesjonalna obsługa klientów będzie przekonywać coraz więcej osób do internetowych warzywniaków, których na rynku powstaje coraz więcej. Na razie jest to jeszcze działalność niszowa, ale niezwykle perspektywiczna, ponieważ konsumenci coraz bardziej zwracają uwagę na jakość i pochodzenie spożywanych produktów.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że kluczem do zdrowego odżywiania jest odpowiednia ilość warzyw i owoców w diecie. Jednak sama ich ilość to nie wszystko. – zwraca uwagę Karol. – Nawet ważniejsze jest to, by spożywana przez nas żywność pochodziła z zaufanego źródła. Takiego gdzie mamy pewność, że wszystkie procesy produkcyjne zostały prowadzone w sposób naturalny bez zbędnej chemii i zachowaniem dobrej praktyki rolnej.

Nic więc dziwnego, że do „Zieleniaczka” przekonuje się coraz więcej osób, z których część w pośpiechu codziennego życia nie ma czasu na poszukiwania i staranne selekcjonowanie produktów najwyższej jakości. Wszystko co najlepsze możemy znaleźć na stronie internetowej www.zieleniaczek.pl oraz na Facebooku i dokonać zakupów bez wychodzenia z domu. Warto wspierać tą lokalną inicjatywę!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię