Śmieci w centrum uzdrowiska

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej poruszano temat zaśmieconych działek, znajdujących się między ulicami Kraszewskiego i Graniczną


O wysprzątanie tego znajdującego się tuż przy Parku Zdrojowym terenu zaapelował do burmistrza radny Bogusław Komosa. Radny nie krył swej irytacji faktem, że temat nie jest nowy, a usłane odpadami działki straszą mieszkańców i pensjonariuszy uzdrowiska już od jakiegoś czasu.
Poprosiłem już straż miejską, aby wyegzekwowała tam porządek – poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk. Ale na tym temat się nie skończył. Radny Włodzimierz Wojdak zapytał, czy właściciel terenu otrzymywał wcześniej pisma z nakazem uprzątnięcia znajdującego się na działkach bałaganu.
Jeśli tak, to oznacza, że uchyla się od obowiązku sprzątania – zauważył. – W tej sytuacji potraktujmy to jako dzikie wysypiska, posprzątajmy je sami, a właściciela obarczmy kosztami wykonanych prac. Jak nie będzie chciał zapłacić, obciążymy mu hipotekę. Takie praktyki są stosowane w wielu miejscach Polski, nie wiem dlaczego nie możemy zastosować ich w naszej gminie – zastanawiał się.
Te argumenty nie przekonały jednak burmistrza.
Nawet jeśli potraktujemy to jako dzikie wysypisko, to i tak nie możemy tam wejść, bo to teren prywatny – zauważył. – Aby wkroczyć na czyjąś działkę i zaprowadzić na niej porządek, potrzebna jest zgoda prokuratora.

TW

1 KOMENTARZ

  1. To niech nie patrzą na te śmieci, odwrócą głowę w inną stronę i będzie ok. A jak nie pasuje to niech przypilnują kto te śmieci tam wyrzuca bo z pewnością nie są to właściciele owych posesji. Tu trzeba zapobiegać a nie leczyć i obciążać kosztami leczenia właścicieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię