Śmieci w rejonie Wisły. Kto powinien się nimi zająć?

4

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Iwona Siudzińska zaproponowała, aby gmina ustawiła dodatkowe kosze na śmieci w rejonie Ciszycy, Gassów oraz Bielawy


Ciszyca i Gassy to dwie spokojne, urokliwe miejscowości znajdujące się nad Wisłą. W sezonie letnim przejeżdża przez nie wielu turystów, z których znaczną część stanowią rowerzyści. Niestety, wielu z nich zostawia po sobie śmieci.
– To gmina powinna zająć się tymi odpadami – dodała Iwona Siudzińska.
Burmistrz Kazimierz Jańczuk obiecał skonsultować wniosek radnej z dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej i zapytać skarbnika, czy zgodzi się przeznaczyć dodatkowe środki na wywóz nieczystości z terenów nienależących do gminy.
– W rejonie Gassów i Ciszycy powstają parkingi samochodowe. Ich właściciel powinien postawić kosze i zadbać o to, aby śmieci były regularnie odbierane – zauważył Kazimierz Jańczuk.
W piątek burmistrz poinformował nas, że kosze w Gassach nie zostaną jednak ustawione, bo gmina nie może odbierać odpadów z terenów, których nie jest właścicielem.
– I tak raz w tygodniu zabieramy śmieci pozostawione u zbiegu lewego wału Wisły i drogi 721 – dodaje Kazimierz Jańczuk. – Wyspy Świderskie i plaża są w zarządzie Wód Polskich. Poprosiliśmy już spółkę, aby zadbała o ten teren – wykosiła wały oraz regularnie sprzątała plażę.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Wyłączać oświetlenie uliczne na drodze 721, narażać mieszkańców na rabunek. Pomysł przyłączenia Konstancina do aglomeracji Warszawskiej.
    Jutro sprawdzę czy ulica przy której mieszka burmistrz jest ujęta w projekcie oszczędzania na wyłączaniu oświetlenia.
    Burmistrz totalna porażka dziś lat 74.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię