Śmierć 12-latki! Kolejna ofiara zaczadzenia?

0

PIASECZNO Do tragicznego zdarzenia doszło 20 października po północy przy ul. Kauna. W łazience zasłabła 12-letnia dziewczynka. Niestety akcja reanimacyjna była bezskuteczna. Dziecko zmarło

Prawdopodobną przyczyną śmierci było zaczadzenie – informuje st. sierż. Rafał Markiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Ciało dziecka zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej. Postępowanie w tej sprawie toczy się pod nadzorem prokuratury.
Po północy dziewczynka straciła przytomność w łazience. Na miejsce wezwano karetką pogotowia oraz ściągnięto śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na piaseczyńskim stadionie.
Lekarz i ratownik medyczny zostali przewiezieni ze stadionu na ul. Kauna – mówi mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – W tym czasie trwała resuscytacja krążeniowo oddechowa. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 12-latki.
Wiele wskazuje na to, że przyczyną śmierci dziecka było zaczadzenie. W łazience gdzie przybywała dziewczynka znajdował się piecyk.
Strażacy zmierzyli stężenie tlenku węgla i było ono śladowe – mówi mł. bryg. Łukasz Darmofalski. – Wcześniej jednak łazienka była przewietrzona więc te wyniki mogą nie być miarodajne.

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię