SMOLIK // KEV FOX na pożegnanie lata

1

 PIASECZNO Na zakończenie lata na terenie kolejki wąskotorowej wystąpił duet Smolik//Kev Fox, który zaprosił wszystkich uczestników imprezy na muzyczną podróż do świata alternatywnych i wypełnionych elektroniką dźwięków

Sobotni koncert plenerowy rozpoczął się nieco później niż był planowany, bowiem nie wszyscy posiadacze wejściówek dotarli punktualnie na godzinę 20. Jednak zdecydowanie warto było chwilę poczekać. Polsko-brytyjski duet Smolik/Kev Fox udowodnił w Piasecznie, że nie przypadkowo otrzymał w 2015 roku Fryderyka w kategorii elektronika i alternatywa.

Porównując ten występ do wcześniejszego koncertu „na kolejce” w wykonaniu duetu Karaś/Rogucki, tutaj było może nieco mniej różnorodnie pod względem stylistycznym, ale za to bardziej mrocznie i klimatycznie. Analogowe brzmienia generowane przez Andrzeja Smolika (znanego polskiego producenta) znakomicie współgrały z mocnym brzmieniem i chropowatym, pełnym siły i emocji, głosem Keva Foxa. Ten pochodzący ze wschodniej Anglii artysta nie kryje inspiracji, między innymi, twórczością zespołu Radiohead.

CZYTAJ TAKŻE:  Wpadło 14 rowerzystów, wynik policyjnej kontroli z powietrza

Muzyka niosła się tego wieczoru daleko poza teren kolejki – do tego stopnia, że nawet znajdujący się poza nim mieszkańcy chętnie zatrzymywali się żeby chwilę posłuchać tego niezwykłego koncertu.

 

Tyl.

1 KOMENTARZ

  1. Kolejne komercyjne, biletowane wydarzenie organizowane przez Centrum Kultury. Szczudlarze, bańki, dmuchańce, kino plenerowe dla plebsu, a dla tych z zasobnym portfelem wydarzenia kulturalne płatne, biletowane, zapewne dotowane również ze środków publicznych (szczerze wątpię, że dochód z biletów pokrył w pełni koszty organizacji)… Gratuluję! XXI wiek, a nadal trzeba wyjeżdżać do Warszawy na koncerty. Jak miałbym już płacić, to wolałbym, aby to było profesjonalnie zrealizowane…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię