Sobota pod znakiem książki i nie tylko

0

PIASECZNO Czwarta edycja Festiwalu Pięknej Książki „Piaseczno – Ludzie – Książki” odbędzie się 14 września 2019 roku. Wydarzenie ma na celu zwiększenie obecności książki w życiu społeczeństwa.

Festiwal Pięknej Książki Piaseczno – Ludzie – Książki organizowana jest przez Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia, Bibliotekę Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie. Wydarzenie ma na celu zwiększenie obecności książki w życiu społeczeństwa gminy Piaseczno, powiatu oraz mazowsza. Chcemy to osiągnąć promując książkę artystyczną, na której wartość składa się tekst, ilustracja, typografia, poziom edycji.

Tegoroczna edycja Festiwalu, odbywa się w 440 rocznicę pierwszego wydania „Psałterza Dawidowego” Jana Kochanowskiego, kamienia węgielnego literackiej i poetyckiej polszczyzny. Z tego względu ma także za zadanie przybliżenie postaci Mistrza z Czarnolasu, jego dokonań oraz polskiej poezji. W poprzedzających miesiącach został przeprowadzony konkurs na fraszki, którego wyniki ogłosimy w dniu Festiwalu, a w jego trakcie przeprowadzimy warsztaty na których młodzież spróbuje pokazać poetycką klasykę w ekspresji muzyki hip-hop. W ramach wydarzenia zostaną również zaprezentowane grafiki Józefa Wilkonia do Trenów Jana Kochanowskiego.

Na program wypełniający cały dzień składa się kiermasz książek prezentujących wyjątkowe walory wydawnicze, spotkania z pisarzami, ilustratorami i grafikami w tym z Marią Ekier, Piotrem Gilem, Joanną Jakubik, Manulą Kalicką, Janem Kerdenem, Ewą Karwan-Jastrzębską, Michałem Malinowskim, Elżbietą Olszewską-Schilling, Grzegorzem Walczakiem, Józefem Wilkoniem. Całe rodziny a szczególnie młodzież będą miały możliwość aktywnego udział w warsztatach min. origami „1000 żurawi dla Wenezueli” poprowadzonych przez Beatriz Blanco oraz animacjach i konkursach. Zaprezentujemy poetyckie koncerty: piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Teatru N.O.R.A., „Malarze słowa” Magrity Ślizowskiej, „Ballady i Romanse Hiphopowo” Mateusza Wilkonia oraz„Pod Parasolem” – wspólne śpiewanie z zespołem Parasol Poetica znanym z piaseczyńskich „Świeczowisk”.

Imprezie patronują: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Starosta Piaseczyński, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Mazowiecki, Polskie Towarzystwa Wydawców Książek.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął m. in. Kurier Południowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię