Sobotnie popołudnie z kolejką

0

PIASECZNO Od dziś do końca września na tory Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej wracają sobotnie pociągi w ramach Warszawskich Linii Turystycznych.

Przejazd zabytkowym autobusem linii 51 połączony z przejazdem zabytkowym pociągiem to najlepszy sposób na spędzenie sobotniego popołudnia.

Osoby chcące dojechać do Piaseczna na przejażdżkę kolejką będą mogły skorzystać ze specjalnej linii autobusowej 51. Autobusy będą zaczynały kursy w centrum Warszawy i dojeżdżać do początkowego przystanku kolejki w Piasecznie, a po zakończonej wycieczce będą odwoziły jej uczestników do Warszawy. W tym roku – ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa – autobusem jednocześnie będą mogły podróżować maksymalnie 33 osoby.

Pociąg zabiera chętnych na wycieczkę z Piaseczna przez Runów do Tarczyna i z powrotem. W drodze powrotnej zaplanowana jest przerwa na piknik w Runowie. Z myślą o pasażerach kolejki przygotowano miejsce do biesiadowania, wiaty ze stołami, miejsce na ognisko. Można będzie także pograć z dziećmi w piłkę lub odpocząć w położonym nieopodal brzozowym zagajniku.

W ofercie dostępne są bilety na przejazd łączony – kolejką i autobusem linii dowożącej 51 oraz na przejazd tylko kolejką. Przykładowo, cena bilet normalnego na przejazd kolejką i autobusem to 40 zł, a przy dojeździe do Piaseczna na własną rękę – 35 zł. Bilety na przejazd koleją można kupić na stronie www.bilety.kolejka-piaseczno.pl. lub w kasie przed odjazdem pociągu – będą wtedy jednak droższe o pięć złotych.

Odjazd autobusu linii 51 z przystanku Centrum 03 (przy ul. Marszałkowskiej) – 13.00
Odjazd pociągu ze stacji Piaseczno Miasto – 14.00.

Powrót pociągu do stacji Piaseczno Miasto – ok 17.30
Powrót autobusu linii 51 ze stacji Piaseczno Miasto po przyjeździe pociągu – ok. godziny 18.30.

Na niedzielną wycieczkę pociąg turystyczny, rusza ze stacji Piaseczno Miasto o godzinie 11.00 Powrót 14.30. Po wycieczce można zwiedzić stację z przewodnikiem.

Bilety do nabycia na stronie :
https://www.bilety.kolejka-piaseczno.pl/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię