Solidarna Paczka zastąpiła na chwilę Szlachetną Paczkę

0

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Za nami pierwszy finał Solidarnej Paczki, projektu wymyślonego przez Stowarzyszenie Wiosna, organizatora znanej w całym kraju Szlachetnej Paczki. Zasady obydwu akcji są podobne. Różnica polega na tym, że Solidarna Paczka skierowana jest do uchodźców z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego tego roku

 


Solidarną Paczkę, zainicjowaną w maju tego roku, zwieńczył Weekend Cudów, odbywający się 25 i 26 czerwca. To właśnie wtedy prezenty przygotowane przez darczyńców – głównie firmy, ale też osoby prywatne – trafiły do 22 najbardziej potrzebujących rodzin.
W akcję na naszym terenie było zaangażowanych czterech wolontariuszy – mówi Agnieszka Exslager, liderka rejonu. – Wolontariusze, podobnie jak odbywa się to w przypadku Szlachetnej Paczki, odwiedzili kilkadziesiąt rodzin wskazując te najuboższe, z największymi potrzebami. Po ogłoszeniu listy rodzin, darczyńcy mogli zająć się kompletowaniem paczek.
Zgodnie z życzeniem uchodźców, znalazła się w nich głównie żywność, a także środki chemiczne, odzież, obuwie, zabawki. Nie było natomiast ciężkiego sprzętu, jak np. urządzenia agd. 25 i 26 czerwca darczyńcy przywieźli wszystkie te rzeczy do siedziby OSP Piaseczno przy ul. Dworcowej, skąd zostały one rozwiezione do rodzin. Akcja zakończyła się sukcesem, jednak na razie nie wiadomo, czy doczeka się ona kontynuacji.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię