Sołtysi nie pozostali bezczynni. Też udzielili swojego poparcia pani wójt

2

LESZNOWOLA Zaraz po skazaniu wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik nieprawomocnym wyrokiem sądu na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, w obronie pani wójt stanęła większość radnych. Teraz dołączyli do nich także sołtysi, choć nie wszyscy


Pod pismem w którym większość radnych wspiera, ale także jest przeświadczonych o niewinności wójt Lesznowoli, nie podpisali się tylko Łukasz Grochala i Piotr Osiński.
Nie muszę podpisywać listu, aby wspierać panią wójt. Poza tym przykro mi, że w tym liście nie została uwzględniona wieloletnia skarbnik gminy Lesznowola, pani Elżbieta Obłuska – wyjaśniał Łukasz Grochala. Z kolei Piotr Osiński stwierdził, że nie podpisał petycji, bo jej treść nie była z nim konsultowana. Minęły dwa tygodnie i swojego poparcia skazanej wójt Lesznowoli udzielili także sołtysi. Pod pismem podpisało się ich 18 (w gminie są 22 sołectwa).
– […] chcemy wyrazić w imieniu własnym i licznego grona Mieszkańców wsparcie dla pani wójt. Jesteśmy przekonani, że w drugiej instancji sprawiedliwość i uczciwość zwyciężą. Chcemy żeby pani wójt wiedziała, że istnieje wielkie grono mieszkańców, którzy podobnie jak my wierzą w Jej niewinność. Wszyscy mamy nadzieję, że mocne filary samorządu lesznowolskiego, które stworzyła pani wójt będą kanwą do dalszego jej rozwoju, i że wspólnie niejedno jeszcze stworzymy, musimy ,,tylko” przetrwać te ciężkie czasy które nastały.” – czytamy w petycji. Pod listem nie podpisało się czterech sołtysów, w tym Anna Pham, sołtys Woli Mrokowskiej i Warszawianki.
Nie za moich czasów pani Batycka podejmowała decyzje, za które została skazana, nie znam sprawy więc nie chciałam zajmować stanowiska – uzasadnia. – Poza tym nie chciałam wypowiadać się za mieszkańców, bo nie wiem co o tym wszystkim myślą.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię