Spacer po Królewskim Ogrodzie Światła

0

Warto wstać od świątecznego stołu i wyruszyć na spacer po Królewskim Ogrodzie Światła przy pałacu w pobliskim Wilanowie.

To wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Świetlna instalacja robi ogromne wrażenie nie tylko na najmłodszych.

W tym roku wilanowski ogród rozświetla zupełnie nowa instalacja – Zimowy Ogród Króla. To ekspozycja elegancka, wyrafinowana i wprost nawiązująca do piękna architektury oraz historii pałacu. Każdy element i detal świetlnej wystawy odwołuje się do źródeł ikonograficznych, herbu Jana III Sobieskiego oraz symboliki pałacu. Goście mogą wybrać się również na spacer po Magicznym Ogrodzie Króla, który już ostatni rok rozświetla ogród przy Oranżerii. W weekendy zaś na fasadzie pałacu wyświetlane są mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają.

Warto wybrać się odrobinę wcześniej przed zapadnięciem zmroku. Instalacja cieszy się dużym zainteresowaniem i o miejsce do parkowania nie jest łatwo.

Czynne codziennie w godz. 16.00–21.00 do 25 lutego 2018 r.
(oprócz 31 grudnia 2017 r.)

Wstęp do Królewskiego Ogrodu Światła jest płatny:

poniedziałek – piątek: 10 zł bilet zwykły, 5 zł bilet ulgowy, 0 zł dla dzieci do lat 7
sobota – niedziela: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, 0 zł dla dzieci do lat 7
Szczegółowe informacje o cenach i możliwości zakupu biletów można znaleźć tutaj.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię