Spędź aktywnie ferie!

0

PIASECZNO Od jutra zaczynają się ferie. Z tej okazji zarówno biblioteka publiczna jak i Centrum Kultury przygotowały dla dzieci wiele różnorodnych atrakcji. Zajęcia są bezpłatne, ale trzeba się wcześniej na nie zapisywać


Podczas ferii będą odbywały się także zajęcia z programowania

W Bibliotece Głównej w Piasecznie zajęcia ruszą od 4 lutego. Pierwszego dnia będzie można nauczyć się podstaw programowania, potem będą jeszcze warsztaty chemiczne z profesorem Kleksem, bajki w wykonaniu teatrzyku Kamishibai, zajęcia plastyczne i warsztaty z tworzenia świec żelowych. W filii biblioteki w Zalesiu Dolnym zajęcia zaczną się już 29 stycznia i będą obejmowały m.in. czytanie i tworzenie prac plastycznych. Podobnie będzie w Bogatkach – tu zaplanowano warsztaty z rękodzieła (z użyciem szydełka) oraz pisanie listów do chorych dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. W Józefosławiu biblioteka proponuje od 28 stycznia planszowo-puzzlowy zawrót głowy. Zaplanowano także m.in. kodowanie z robotem Photon, szycie z filcu, twórcze zabawy z papieru oraz zwiedzanie świata z Olą Małą Podróżniczką. W Głoskowie też będą odbywały się zajęcia plastyczne, ponadto będzie można pograć tam w gry, zaś w Jazgarzewie dzieci będą lepić własne czary ognia inspirowane książką „Harry Potter i Czara Ognia”. W Złotokłosie 28 stycznia odbędą się warsztaty literacko-plastyczne „Wędrujemy po Azji”. W kolejnych dniach odbędzie się jeszcze konkurs plastyczny, kolejne warsztaty podróżnicze – tym razem po Ameryce Południowej – oraz gry i zabawy. Na wszystkie zajęcia w bibliotekach można zapisywać się telefonicznie lub osobiście. Są one bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona.
W Centrum Kultury zajęcia będą odbywały się od 28 stycznia do 10 lutego. Będą one bardzo zróżnicowane od warsztatów edukacji muzycznej (indywidualne zajęcia z instruktorami muzycznymi, doskonalące technikę gry na instrumentach), poprzez warsztaty plastyczne, modelowania, programowania, malowania cyfrowego, rzeźbiarskie czy z szycia. Na wszystkie zajęcia można zapisywać się poprzez stronę www.strefazajec.pl.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię