Spektakl na motywach książki Agnieszki Cubały. Możemy obejrzeć też online

0

PIASECZNO W środę 29 grudnia o godzinie 19 w teatrze Scena Współczesna w Warszawie przy ulicy Bruna 9 odbędzie się nietypowe wydarzenie artystyczne – performatywne czytanie fragmentów książki „Kobiety’44” autorstwa Agnieszki Cubały, laureatki tegorocznej Nagrody KLIO Fundacji Historia i Kultura oraz mieszkanki Piaseczna

 

W wydarzeniu do scenariusza i w reżyserii Anny Wachowiak wezmą udział wspaniałe aktorki, między innymi: Ewa Dałkowska, Aleksandra Justa, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Dominika Ostałowska.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie, że tak wspaniałe artystki pochyliły się nad tekstem mojej książki „Kobiety’44” – mówi Agnieszka Cubała. – Myślę, że nie zabraknie emocji i wzruszeń. Autorka książki jest zdania, że wydarzenie artystyczne o tak dużym ładunku emocjonalnym pozwoli wielu widzom z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie, dokonywane wybory i priorytety – zwłaszcza, że niektóre tematy, pomimo upływu tak wielu lat, nadal są bardzo aktualne.

Choć rzeczywistość powstańcza i dzisiejsza ogromnie się różnią, tak samo jak uczestniczki Powstania uczymy się każdego dnia pokonywać strach i własne ograniczenia, by mierzyć się z problemami, które nas niejednokrotnie przerastają; troszczymy się o najbliższych; kochamy, ale i przeżywamy małe bądź wielkie dramaty sercowe; lubimy się śmiać, flirtować, dbać o swój wygląd, a, pomimo zabiegania i wielu obowiązków, staramy się znaleźć chwilę na kawę z przyjaciółką – dodaje Agnieszka Cubała.

Będzie to spektakl o kobietach, zrealizowany przez kobiety i skierowany przede wszystkim do kobiet, choć i wszyscy panowie są oczywiście jak najbardziej mile widziani na widowni. Z uwagi na ogromne zainteresowanie widowisko „Kobiety’44” będzie dostępne dla wszystkich chętnych również w wersji online na FB wydarzenia. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1128532874553779?ref=newsfeed

 

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię