KONSTANCIN-JEZIORNA Wsparcie młodych, lokalnych muzyków i pokazanie ich światu – to cel nowego projektu Konstancińskiego Domu Kultury. Już można zgłaszać swój udział


W ramach Garażu – bo tak nazywa się przedsięwzięcie – przynajmniej raz na pół roku będzie organizowany koncert w Hugonówce lub w konstancińskim amfiteatrze (najbliższy odbędzie się 6 maja).

– Jesteśmy otwarci na wszystkie gatunki muzyczne oraz formy wykonawcze – mówi Bartosz Jaworski, koordynator Garażu. – Zapraszamy na naszą scenę zespoły, solistów, instrumentalistów i innych z Konstancina i okolic. Każdy młody muzyk [do około lat 30 – przyp. red., liczy się „młodość ducha, a nie metryka”] może zgłosić się i wystąpić. Liczą się tylko chęci, nie istotne jest czy to będzie muzyka autorska, czy covery, jazz albo hip-hop.

Konstanciński Dom Kultury zapewnia, że wszyscy muzycy zrzeszeni w projekcie Garaż otrzymają szereg możliwości, takich jak: nagrywanie materiałów audio/video na sali widowiskowej KDK (z pełną obsługą techniczną – każdy wykonawca będzie mógł stworzyć swoje własne demo przy pomocy specjalistów); próby na sali widowiskowej KDK (w odpowiednio ustalonym terminie każdy zespół będzie mógł zrobić jedną lub więcej prób na dużej scenie, z pełną obsługą techniczną i nagłośnieniem); sesje fotograficzne; materiały demo powstałe podczas koncertów Garażu (publikowane będą na specjalnie w tym celu stworzonym kanale na YouTube); wsparcie merytoryczne.

Z racji tego, że dom kultury zatrudnia specjalistów w dziedzinie nagłośnienia, oświetlenia oraz organizacji imprez, chętnie wesprze lokalnych muzyków wiedzą w różnych dziedzinach – od tego jak napisać rider techniczny oraz jak efektywnie pracować na scenie, po sprawy związane z prawem autorskim, ZAIKS-em itp.

– Zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której młodzi muzycy będą mogli się pokazać. To bardzo ważne, ponieważ istotą muzykowania jest występowanie publiczne, pokazywanie swojej twórczości i talentu innym – tłumaczy Bartosz Jaworski. – To daje energię do dalszych działań, napędza muzyka i odsuwa myśli o porzuceniu grania. Im bardziej będziemy ich wspierać, tym większa szansa, że z Konstancina wyjdzie w świat kolejne pokolenie artystów którzy osiągną sukces i zarazem rozsławią naszą okolicę. Bo będą mogli powiedzieć, że ich kariera zaczęła się właśnie tutaj.

Właśnie rozpoczął się etap zbierania zgłoszeń. Pod adresem https://drive.google.com/open… można pobrać prosty formularz zgłoszeniowy, wydrukować go wypełnić i skan wysłać na garaz.kdk@gmail.com lub ewentualnie dostarczyć do Hugonówki (ul. Mostowa 15).

Pierwszy „garażowy” koncert poprowadzi ekipa z BCA Flash – Teatr Improv, a gościem specjalnym będzie zespół Ina West.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię