KONSTANCIN-JEZIORNA/GÓRA KALWARIA Fundacja WWF Polska chce pokazać piękno dzikiej królowej polskich rzek całemu światu. Kilka dni temu pracownicy Google wykonywali zdjęcia Street View z łodzi na wysokości gmin Góra Kalwaria i Konstancin-Jeziorna


Zdjęcia do tej pory kojarzone z samochodem przemieszczającym się po mieście, tym razem są robione przy pomocy specjalnego plecaka Google Trekker z łodzi, która przepłynie przez Polskę. Jeszcze żadną rzeką w Europie nie można „spłynąć” w ten sposób, siedząc przed ekranem.

– Wisła to rzeka wyjątkowa, królowa polskich i europejskich rzek – zasługuje na to miano dlatego, że długie fragmenty Wisły zachowały wiele cech naturalnej rzeki. Projekt fotografowania Wisły przy pomocy urządzenia Google Trekker ma pokazać piękno i naturalność tej rzeki, a przede wszystkim uświadomić, że królowa polskich rzek jest dobrem każdego z nas i każdy powinien o nią dbaćmówi Przemysław Nawrocki z Fundacji WWF Polska.

Google Street View to dodatkowa funkcja Map Google, która zawiera panoramiczne zdjęcia i pozwala użytkownikom na wyświetlanie wybranych części miasta. Google Trekker posiada 15 aparatów, każdy skierowany jest w innym kierunku, co pozwala wykonywać panoramy 360 stopni. Dzięki temu każdy, na całym świecie, kto skorzysta z map będzie miał okazję zobaczyć Wisłę i jej przyrodę.

– Zdjęcia Street View to nie tylko fotografowanie miast czy wirtualne wycieczki po obiektach muzealnych, to również uchwycenie piękna natury. Dzięki temu Mapy Google stają się internetowym atlasem i przewodnikiem po świecie o niemal nieograniczonych możliwościach. Można na przykład wybrać się na wirtualny spływ po największych rzekach: Amazonce pośrodku dżungli, czy rzece Kolorado i Wielkim Kanionie. Dla akcji takich jak ochrona rzeki Wisły WWF Polska to najlepsze narzędzie do pokazania całemu światu jak piękne rzeki mamy w Polsce i szansa, aby zachować ten wyjątkowy widok dla kolejnych pokoleńmówi Piotr Zalewski z Google Polska.

Akcja robienia zdjęć rozpoczęła się w czwartek na środkowym biegu Wisły, czyli w Warszawie i okolicach, fotografowano rzekę na odcinku Góra Kalwaria – Warszawa – Modlin. Kolejne zaplanowane fragmenty będą położone obok Krakowa, Włocławka i Torunia. Organizatorzy akcji zapewniają, że jeżeli projekt okaże się sukcesem, w przyszłości sfotografują całą rzekę – od Baraniej Góry do Zatoki Gdańskiej.

Rok 2017 został ogłoszony na mocy uchwały sejmu Rokiem Rzeki Wisły, dlatego właśnie w ostatnich miesiącach o królowej polskich rzek mówi się coraz głośniej. Projekt Google Street View na Wiśle to kontynuacja największej ekologicznej akcji na świecie Godzina dla Ziemi WWF, która w tym roku w Polsce poświęcona była właśnie Wiśle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię